Ana sayfa NASIL YAPILIR ? 15 Adet En Kolay Çizilen Manzara Resmi

15 Adet En Kolay Çizilen Manzara Resmi

kolay çizilen manzara resmi
kolay çizilen manzara resmi

Çocukların kişisel gelişimi ve becerilerini artırmak açısından resim çizmek çok önemlidir. Okul öncesi dönemde ve ilkokul çağlarındaki çocuklar resim çizmeyi çok severler. Kolay resim çizmek için resimde çok fazla detay olmadan basit ve sade olması çok önemli. Aşağıda çizilmiş olan manzara resimlerinden bazıları karakalem ile bazı çizimler sulu boya ile bazı resimler ise yağlı boya (pastel boya) kullanılarak yapılmıştır. Sizin ilkokul derslerindeki ödevinize göre veya hangisini daha basit olarak düşünürseniz onu yapmaya çalışın. Ekran açık kalsın, resme bakarak istediğiniz teknikleri kullanarak manzara resmini kolayca çizebilirsiniz.

Araç gereçlerinizi hazırlayın ! İşte aşağıda çocuklar için çizilen resme bakarak kolayca çizecekleri 15 adet manzara resmi.

#Kış Resmi

 kolay çizilen kış manzara resmi
kış manzarası resmi

Karakalem ile kış manzara resmi çizmek isteyen çocuklar için kolay çizilmiş, dağ tepelerine gelmeden önceki ev resmi.

#Göl Ortasındaki Ev Resmi

 kolay çizilecek manzara resmi
kolay çizilecek göl resmi

Yapan kişi bu resmi pastel boya ile yapmıştır. Yaklaşık olarak 10 adet renkli boya kullanılarak yapılmış. Resmin manzarası ise; göl ortasındaki 2 küçük ev ile onları karaya ulaştırmak için bekleyen bir sandal duruyor. Bu resmi çizmek oldukça kolay duruyor.

#Zirve Temalı Resim

kolay çizilen yağlı boya manzara resmi
yağlı boya ile yapılmış bir resim

İlkokul dönemlerinde öğretmenleri tarafından resim dersinde öğrencilere el becerileri gelişsin diye veya mevcut yeteneklerini ortaya çıkarmak için çaba gösterirler. Çocuklarda buna karşılık verirler ve bu dersi çok severler. Aslında bu sevginin temeli çok daha eskiye dayanıyor.

#Dağ Manzaralı Resim

 basit çizilen manzara resmi
basit çizilen manzara resmi

Sebebi ise çocuklar okula başlamadan önce bile resim yapmayı ellerine kağıt kalem alarak sürekli bir şeyler çizmek istemelerinden bu sevginin ipuçlarını vermiş oluyorlar. Aşağıda paylaştığımız bu resimler gerek ödevleri için gerekse ebeveynler tarafından ya da kul öncesi dönemde öğretmenleri tarafından önerilmektedir.

#Kırmızı Bulutlar Gün Batımı Resmi

gün batımı manzaralı resim
gün batımı manzaralı resim

Günümüzde teknolojinin gelişmesi yeni nesilde telefon kullanma yaşını oldukça düşürmektedir. Bu durumun artıları olduğu kadar eksileri de mevcuttur. Artılarından bir tanesi de şu anda sayfayı ziyaret eden minik arkadaşımız hangi resmi yapsam diye araştırıyor olmasıdır.

#Karlı Dağların Arasındaki Yeşillik

Karlı dağ manzarası
Karlı dağ manzarası

#En Yüksek Dağ Manzarası

Everest dağı resmi çizimi
Everest dağı resmi çizimi

#Buz Dağlarının Arasından Doğan Güneş

buzullardaki güneşin doğduğu anın resmi çizilmiş
buzullardaki güneşin doğduğu anın resmi çizilmiş

#Çöl Ortasındaki Kaktüs

yağlı boya ile çizilen kolay bir resim
yağlı boya ile çizilen bir resim

Renkler bana neşe ve huzur duygusu getiriyor. Asıl umudum izleyicilere mutlu bir enerji veren bir parça yaratmak.

#Çocuklar İçin Çizilmesi Kolay Deniz Resmi

 çizilmesi kolay manzara resmi
çizilmesi basit manzara resmi

Suluboya, fotoğraf kolajları, dış mekanda yapılan ve sonra birleştirilen çok sayıda küçük kanvastan oluşan anıtsal kompozisyonlar dahil olmak üzere peyzaj çalışmaları yapmak için çeşitli metodolojileri, hatta yazılım ve iPad’lerin yardımı ile yapılan çalışmaları bile deneyimlemiştir.

#Köy Manzaralı Kolay Resim Çizimi

kolay köy resmi çizimi
kolay köy resmi çizimi

#Çocuklar İçin Gökkuşağı Temalı Basit Resim

pastel boya ile yapılmış kolay bir resim
pastel boya ile yapılmış kolay bir resim

Dünyamızdaki tüm güzel hayvanlara kim dayanabilir! Hepsinin kendine özgü nitelikleri ve kişilikleri var. Ülkede yaşadığımız ve vahşi doğada bu kadar çok hayvan gördüğümüz için çok şanslıyız. Düzenli ziyaretçiler sayısız kuş türü, geyik, rakun, tilki, kokarca, hindi, tavşan, opossum ve köstebek. Bazen bir ayı! Hepsini boyamayı seviyorum!

#Dağ Arasından Akan Nehir Manzaralı Resim

çizilmesi basit manzaralar
çizilmesi basit manzaralar

Bir doğa çizmeyi gerçekten çok seviyorum. Sadece ritim ve simetri sağlayan nesnelerin içerisine yerleştirilmesine izin vererek güzel bir ortam yaratma ihtiyacımı karşılıyor. Sakin ol, rahatla, kendinle barış.

#Pastel Boyalı Deniz Manzaralı Resim

pastel boya ile kolay manzara resmi
pastel boya ile kolay manzara resmi

Açık havada olmak özel bir his verir. Tüm duyularınız, etrafınızda olup bitenleri yakalamaya çalışırken canlanır. Hangi mevsim olursa olsun, güzellik ve gizem, koku ve ses vardır. Resim yaparken, sizi davet eden, hatıraları geri getiren özel bir yer yaratırken bunları düşünün.

#Sulu Boya İle Orman Çizimi

 kolay çizilen suluboyalı manzara resmi
sulu boyalı kolay manzara resmi

Ayrıca Bakınız : En Kolay Hayvan Çizimleri

Manzaralar sadece birkaç isim için plajları, dağları, köyleri, ormanları ve denizleri içerebilir. Yeraltı formlarının fiziksel elementleri, su ve diğer elementlerle birleşerek engebeden romantiklere sonsuz sayıda sahne oluşturur. Kültürel farklılıklar, insanların bu yer şekillerini algılama şeklini etkileyebilir. Resim koleksiyonumuz, herkesin zevkine hitap edecek çok çeşitli manzara manzaraları içerir.