Ana sayfa Bilgisayar Zyxel Modem Kurulumu Nasıl Yapılır?

Zyxel Modem Kurulumu Nasıl Yapılır?

zyxel-modem-kurulumu-nasil-yapilir açıklıyoruz.

İnternet bağlantısı satın aldığınız zaman modem kurulumunu yapmanız gerekmektedir.  Sizlere zyxel modem kurulumu nasıl yapılır konusunda bilgiler paylaşacağız. Bu yazıda ttnet, turknet, turk Telekom ve benzeri hizmet sağlayıcıları tarafından verilen  zyxel marka modem kurulumu telefon ile nasıl yapılacağı, zyxel modemin kullanıcı adı ve şifresinin ne olduğu, zyxel modem resetleme işleminin nasıl yapılacağını, karşınıza çıkabilecek olası kurulum sorununu, zyxel marka modemin vmg1312-b10d serisinin kurulumunu, vdsl  bağlantı ile kurulumun işleminin nasıl olacağını, kablosuz modem programı ayarlarını kısaca açıklayacağız.

ZYXEL VMG8623-T50B Serisi Modem Kurulumu

Başlıkta da belirttiğimiz model dışındaki zyxel marka modemler içinde aşağıdaki kurulum aşamalarını uygulayabilirsiniz. Hazırsanız işte başlıyoruz.

1. Kullandığınız web tarayıcısı üzerinden (Internet Explorer, Microsoft Edge, Google Chrome, Mozilla Firefox, Safari, Yandex, Opera vb.) yeni bir sekme açarak adres çubuğuna 192.168.1.1 yazarak enter’a basın.

2. Açılan sayfada modem arayüzüne girebilmeniz için kullanıcı adı ve şifre istenecektir. Kullanıcı adı ve şifreniz modeminizin arkasında Username(Kullanıcı Adı) ve Login Password(Giriş Şifresi) olarak belirtilmiştir. Kullanıcı adınızı ve şifrenizi doğru yazdıktan sonra Login butonuna basın.

3. Sayfanın sağ tarafında menü listesini açın.

4. Açılan sekmelerden Broadband sayfasını açarak modemi yapılandıracağınız menüye ulaşabilirsiniz.

 5. TurkNet’ten aldığınız hizmet türüne göre ADSL / VDSL seçerek ilerlemelisiniz.

6.  Açılan ekran da PPP Username / PPP Password alanlarına TurkNet’ in size vermiş olduğu modem kullanıcı adı ve şifrenizi girmelisiniz. Encapsulation / VPI / VCI / MTU değerleri modeminizde otomatik gelmesi gerekir. Eğer aşağıdaki değerlerden farklı olduğunu görürseniz resimde görülen değerleri girmelisiniz. Tüm bilgileri eksiksiz girdikten sonra Apply tuşuna basarak kaydetmelisiniz. Yaklaşık 1 dakika içerisinde internet ışığınız yanacak ve internete erişim sağlayabileceksiniz.

Zyxel Modem Kullanıcı Adı ve Şifresi

 http://192.168.1.1 IP adresini yazarak Enter tuşuna basınız.Açılan ekranda Kullanıcı adı kısmına “admin”, Parola kısmına “ttnet” ya da “turktelekom” yazınız. Modem resetleme işlemini için ise yine aynı arayüzden rest yapabilirsiniz.

Zyxel Modem Kablosuz Ağ Ayarları

1. Kablosuz ağ ayarlarını yapılandırmak için sağ üst kısımdaki menüyü açarak Wireless’i seçin.

2. Açılan ekranda Wireless Network Name alanından kablosuz ağ adınızı değiştirebilirsiniz. Alt tarafta yer alan “Generate Password Automatically” alanında yer alan tik işaretini kaldırarak Password alanından istediğiniz şifreyi belirleyebilirsiniz.

Kablosuz Ağ güvenliğiniz için güçlü bir parola oluşturmanızı öneririz.

Yukarıdaki yöntemin dışındaki bir diğer yöntem de https://www.zyxel.com/tr/tr/guidemo/WMG3312-B10A/index.html linkine tıklayarak, program aracılığı ile online kurulum sorununu gidermiş olabilir, basitçe kurulum yapabilirsiniz.

Yukarıdaki bilgiler size yardımcı olmadıysa ayrıca zyxel.com sitesinin aşağıdaki bilgilendirme metninden faydalanarak zyxel modem kurulumu nasıl yapılır öğrenebilirsiniz.

Bu sayfadan, Türkiye’de satışı yapılan Zyxel ürünlerine ait tüm FW yazılımları (eski ve yeni), ürünlere ait driver yazılımları, kolay kurulum sihirbazları, teknik dökümanlar, kullanım klavuzları ve ürün dökümantasyonlarına ulaşabilirsiniz.

Ürünlerimiz üzerinde yapabileceğiniz uygulamaların resimli anlatım dökümanlarına ” Teknik_Dökümanlar ” linkinden, FW, Driver, dosyalarına” ZYXEL_ÜRÜNLERİ ” linkinden, kolay kurulum, Zyxel utility programlarina ” Utility ” linkinden erişebilirsiniz.

Yapilan işlemlerle ilgili herhangi bir sorunuz olursa veya uygulamada problem yaşarsanız lütfen çağrı merkezimize ulaşınız. Sizlere verimli bir servis sunabilmemiz için Zyxel ürününüzün fiziksel bağlantılarını sağlayıp, ürüne erişebilen bilgisayarınızın başındayken bizi aramanız size daha kısa sürede çözüm sunabilmemize yardımcı olacaktır.

Bu konu tam size göre windows-10da-emojiler-nasil-yapilir