Ana sayfa İnternet Yanlışlıkla Chrome’dan Çıktıktan Sonra Kapanan Sekmeleri/Sayfaları Nasıl Geri Yükleyebilirim?

Yanlışlıkla Chrome’dan Çıktıktan Sonra Kapanan Sekmeleri/Sayfaları Nasıl Geri Yükleyebilirim?

chrome-kapanan-sekmeleri-geri-getirme-acma

Ne hakkında konuştuğumuzu biliyorsunuz: Chrome‘un masaüstü sürümünün 42 açık sekmeyle çıktığını veya çöktüğünü fark ettiğinizde aldığınız batıcı his. Ve “Geri Yükle” seçeneğini kullanmaya çalıştığınızda, hiçbir şey almazsınız. Bu yüzden yanlışlıkla kapatmış olduğunu google chrome tarayıcınızdan kapanan sekmeleri ve sayfaları nasıl geri yükleyeceğinizi anlatacağız.

Neyse ki Google, bu ilk ve en belirgin aracın size yardımcı olamaması durumunda üzerinde çalıştığınız şeyi kurtarmayı nispeten kolaylaştırdı ve ayrıca kendinizi korumak için kullanabileceğiniz çok sayıda üçüncü taraf uzantı veya yardımcı program da var tarayıcınız çökmeden önce (ya da bundan çıktığınızda).

Chrome geçmişinizi kontrol edin

Chrome’u yeniden açtığınızda, sağ üst köşedeki üçlü nokta menüsünü tıklayın ve “Geçmiş” i seçin. “Son Kapatılan” altında, açtığınız her pencereye karşılık gelen bir dizi site görmelisiniz. Ayrıca tüm geçmişinizi de çekebilirsiniz; biraz araştırın ve Chrome’u kapattıktan sonra ilk kez başlattığınız anları arayın (örneğin, uyurken Chrome’u kullanmadığınız büyük zaman aralığı). Hatırladığınız varsayılarak, önceden açık olan tüm sekmeleriniz bu kesme noktasının üstünde listelenmelidir.

Her zaman “Kaldığınız yerden devam et” seçeneğini etkinleştirin

Chrome> Ayarlar’ın altında, Chrome’u başlangıçta açık olan tüm sekmeleri yeniden başlatmaya yönlendirmek için bir seçenek bulacaksınız. Ayarlar sayfanızın en altına gidin ve “Kaldığınız yerden devam et” i seçin. Bu, bir tarayıcı kilitlenmesinin açık site koleksiyonunuzu potansiyel olarak nükle etmesini engellemese de, etkin bir çalışma alanını korumanın hızlı ve kolay bir yoludur – olduğu gibi, tarayıcınızın penceresinin üst kısmına baskın olan sağlıklı bir sekme listesi.

Bu hızlı klavye kısayolunu ezberleyin

Basit klavye kısayolları yanlışlıkla kapatılan sekmeleri yeniden başlatabilir. Basın CTRL + Shift + T PC’de ve Command + Shift + T Mac üzerinde. Bu, tüm tarayıcının kaybolan sitelerinin değerini geri getirmez, ancak yanlışlıkla kapatmış olabileceğiniz bir şeyi geri yüklemenin hızlı bir yoludur.

Tarayıcınızı çok erken kapatmanızı önleyin

Kendinizi yanlışlıkla tarayıcınızdan çıkarken bulursanız ve bir Mac kullanıcısıysanız, Çıkmadan Önce Uyar özelliğini (Chrome menüsünün altında) etkinleştirin ve çıkmak için Command + Q tuşlarını kullanın. Bu, Chrome’un kapanmadan önce klavye kısayolunu tutmanızı ister ve tüm sekmelerinizi yanlışlıkla kaybetme olasılığınızı azaltır.

Bu yöntemler ile başarılı olamadıysanız, tarayıcıyı yani chrome açtıktan sonra x tuşunun yanına bş yere sağ tıkladığınızda “kapatılan sekmeyi yeniden aç” seçeneğine tıklayın. Ya da

Yada chrome açıkken soldaki tuşlara basarak geri getirebilirsiniz.