Ana sayfa TEKNOLOJİ Windows 10’da Emojiler Nasıl Yapılır?

Windows 10’da Emojiler Nasıl Yapılır?

windows-10-emojiler-nasıl-kullanılır-3

Windows 10 kullanıcıları emojileri nasıl kullanacağını merak etmektedir. Windowsta emoji bilgisayarda nasıl yapılır diye merak edenler için aşağıda resimli olarak ekledik. Windows 10 Emoji nasıl yapılır, ve Windows 10 Emoji açma işlemini nasıl yapılacağını detaylı olarak kısayoldan paylaşıyoruz.

Günümüzde Emojiler günlük hayatımızın bir parçası. Duygularımızı ifade etmek için gülümsemeler gibi emojiler kullanıyoruz ve elektronik mesajlarda ve web sayfalarında çok popüler. Windows 10’da emoji yazmak, yeni Windows 10 Fall Creators Update’e kadar bir şekilde zordu. Emojileri kullanmak için, Görev Çubuğu’nu sağ tıklatarak “Dokunmatik Klavye Düğmesini Göster” i Etkinleştirmeniz ve ardından tepsi simgelerinden Dokunmatik Klavye Düğmesini Göster’i seçmeniz ve ardından ekran klavyesinden emoji yazmanız gerekir.(Windows 10 emoji kısayol)

windows-10-emojiler-nasıl-kullanılır-1

Şimdi Windows 10 Fall Creators Güncellemesi (17 Ekim 2017 ve üzeri) ile Windows 10 kullanıcıları emojilerini seçmek için emoji seçiciyi kullanabilirler. Windows 10’da emoji seçiciyi başlatmak için: her iki kullanımda da WIN + kullanabilirsiniz (noktalama işareti) tuşu veya WIN +; (noktalı virgül) tuşu. Ya yeni emoji seçiciyi açar. (Windows 10 Emoji Klavye)

windows-10-emojiler-nasıl-kullanılır-2