Ana sayfa Bilgisayar Ttnet Modem Kurulumu Nasıl Yapılır ?

Ttnet Modem Kurulumu Nasıl Yapılır ?

ttnet-modem-kurulumu-nasil-yapilir

Ttnet modem kurulumu nasıl yapılacağına dair paylaşılmış olan tüm içerikleri derledik. Türk telekom şirketinden alınmış olan ttnet internet bağlantısı için modem kurulum ayarlarının nasıl yapılacağını paylaşıyoruz. Bu yazının içerisinde zyxel, tp linki, asus ve diğer marka modemlerin kurulum ayarlarını, panele girişte ttnet kullanıcı adı ve şifresinin modemlere göre paylaşacağız. İşte başlıyoruz.

TTNET Modem Kurulumu Yöntem 1

Aşağıdaki talimatları izleyerek modemin yazılımını güncellemelisiniz. Güncellemeden hemen sonra modeminizi yeniden sıfırlayarak başlamanız gerekir. Kurulum sırasında kablolanmasına dikkat edilmelidir.

1. Önce modem ve bilgisayarınız arasına bir Ethernet (LAN) kablosu takın. Bilgisayarda kullandığınız web tarayıcı programını çalıştırın. Web tarayıcınızın “Adres” bölümüne

 • Cihazınızın Web arayüzünün IP adresini yazın, http://192.168.1.1
 • “Enter” tuşuna basın.
 • Açılan ekranda, kullanıcı adına “admin” ve parolaya “ttnet / ttgalaksi” yazın.
 • Şifre değiştirildiyse, değiştirilen şifre girilmelidir.
 • Çevirin. Giriş yaptıktan sonra varsayılan şifreyi değiştirmek için uyarı bilgileri
 • Gelecek bu. İsterseniz kullanıcı adını ve şifreyi değiştirebilir veya ‘Atla’ düğmesini değiştirebilirsiniz
 • Tuşuna basarak sisteme giriş yapabilirsiniz.

2. PPP Ayarı bölümündeki Kullanıcı Adı ve Şifre alanına TTNET tarafından İnternet erişiminiz için sağlanan kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin ve Değiştir düğmesine tıklayın.

 • Size verilen hizmet adı @ tnet’ten farklıysa, “Tıkla” düğmesini tıklayın. Hizmet
 • Lütfen sağlayıcınız tarafından sağlanan bilgileri girin.

3. Modem kablosu bağlantısı düzgün yapılırsa, artık İnternet’e erişebilirsiniz. Modeminiz

 • Kablosuz ağ, üretim aşamasında şifreli olarak gelir. İnternete kablosuz olarak bağlanacaksanız, varsayılan kablosuz ağ kullanıcı adınız ve şifreniz modeminizin altındadır etiket üzerinde.
 • Kendiniz seçtiğiniz gibi modem kablosuz ağ kullanıcı adı ve şifresi Değiştirebilirsin.

3. Kablosuz ağ ayarlarınızı istediğiniz gibi ayarlamak için Kurulum altındaki kablosuz seçeneğini tıklatın.

 • Yapılandırabilirsiniz. Kablosuz ağ adınızı ve şifrenizi değiştirerek uygula’yı tıklayın.

Türk Telekom Modem Kurulum Ayarları Yöntem 2

TTnet modem kurulumu, Türk Telekom İnternet. TTnet ağına bağlanmak için kablolu veya kablosuz modem kurulumu gereklidir. Kurulumu yapmak için gerekli tüm kurulum ve bağlantı parçalarına sahip olduğunuzdan emin olun. Modeminizi ilk aldığınızda bunlar modem kutusundan çıkacaktır. Bunlar; modem cihazı, bilgisayarın “Ethernet” bağlantı noktasını takmanız için gereken ethernet kablosu, modemin elektrik ihtiyacını karşılayan ADSL ve telefon ayırıcıları, modem ve ayırıcılar arasında kullanılan kısa telefon kablosu ve telefon kablosu telefon ve ayırıcılar arasında kullanılır.

Modem üzerinde bir dizi ışık ve bağlantı portu vardır. Bunlar kısaltmalarla gösterilmiştir. Güç ışığı, modemde elektrik olup olmadığını gösterir. Wlan ışığı kablosuz bağlantının etkin olup olmadığını gösterir. DSL ışığı, ADSL hattının bağlı ve etkin olup olmadığını gösterir ve bazı modemlerde DSL yerine ADSL veya LINK olabilir. İnternet ışığı, internet bağlantısı olup olmadığını gösterir. Ethernet ışığı, yerel ağ bağlantısı kurulup kurulmadığını gösterir ve bazen Ethernet yerine LAN da yazabilir.

Anahtar düğmesi modemi açar ve kapatır. Sıfırlama tuşu modemi fabrika ayarlarına sıfırlar. USB bağlantı noktası, bilgisayar ve modem arasında bir usb bağlantısı sağlar. Ethernet, ethernet kablosu modem girişidir. Modem ve bilgisayar arasındaki yerel ağ bağlantısını sağlar. ADSL / DSL / LINE, ADSL hattı modem girişidir. Ayırıcının modem girişi ile modem arasındaki bağlantıyı sağlar.

İlk olarak, modemin güç adaptörünü ve diğer ucunu modemin güç jakına takın. Bu işlemden sonra güç ışığı yanacaktır. Ana telefon hattını telefonunuzdan ayırın ve ayırıcıdaki LAN jakına takın. Ayırıcıdaki modem metni açıksa, kısa telefon kablosunun bir ucunu takın. Diğer ucunu modemin ADSL bağlantı noktasına takın. Bu işlemden sonra modeminiz telefon hattına bağlandı. ADSL ışığı şimdi yanıyor olmalıdır. Şimdi telefonu ayırıcıya bağlamak için telefon kablonuzun bir ucunu ayırıcının “telefon” girişine, diğer ucunu da telefona bağlayın. Ethetnet kablonuzu bilgisayarın herhangi bir ethernet bağlantı noktasına, diğer ucunu da modem üzerindeki ethernet bağlantı noktasına takın. Bu işlemin sonunda, ethernet ışığı yanacak ve işlemleri tamamladınız. İnternetinizi kullanabilirsiniz.

Ttnet Airties Modem Kurulumu Yöntem 3

Air Easy Installation CD’sini bilgisayarınıza takın. Lütfen önce Kolay Kurulum CD’sini çalıştırın.

 • 1. Kutunuzla birlikte gelen güç adaptörünü modeminizin elektrik prizine takın ve elektrik prizine takın
 • 2. Açma / Kapama düğmesine “|” basın. Aç onu
 • 3. Bölücünün Modem çıkışını, kısa telefon kablosu kutudan çıkacak şekilde modeminizin ADSL girişine bağlayın.
 • 4. Ana telefon hattını Bölücünün Hat girişine bağlayın. Ana telefon hattınız telefonunuza bağlıysa, hattı telefonunuzdan kaldırın ve Ayırıcı’nın Hat girişine bağlayın.
 • 5. Kutunuzdaki uzun telefon kablosuyla Bölücünün telefon çıkışını telefonunuza bağlayın.
 • 6. Bilgisayarınızın Ethernet bağlantı noktasını, kutunuzda verilen Ethernet kablosuyla modeminizin dört Ethernet (LAN) bağlantı noktasından herhangi birine bağlayın. Kablolamayı tamamladıktan sonra, “ADSL KURULUMUNU DEĞİŞTİR” düğmesine tıklayın.

Animasyondan sonra AirTies Network Assistant otomatik olarak çalışır. Modeminizi kurmak için “İleri” düğmesine tıklayın.

XP ve Vista kullanıcıları, kablosuz ayarları bölümünde cihazınızın güvenlik seviyesi, şifre ve kablosuz ağ adı (SSID) ayarlarını yapabilir. Bu ayarlarda herhangi bir değişiklik yapmazsanız, AirTies Network Assistant kablosuz güvenlik ayarlarınızı sizin için otomatik olarak yapar ve yüksek güvenlik şifresi oluşturur. “İleri” düğmesine tıkladıktan sonra, yardımcı program bu ayarları otomatik olarak modeme ve bilgisayarınıza kaydedecektir.

Windows 7 kullanıcıları: İşletim sisteminiz Win7 ise kablosuz ayarlarını AirTouch özelliğinden yararlanarak otomatik olarak yapabilirsiniz. Cihazınızın üzerindeki “AirTouch” tuşuna iki saniye bastıktan sonra aşağıdaki ekrandaki “AirTouch” yazısını tıklayınız.

AirTouch ile kablosuz ağınız otomatik olarak şifrelenmiş olacak. İleri düğmesine tıklayınız.

İnternet servis sağlayıcınız tarafından size verilen kullanıcı adı ve şifrenizi giriniz.İleri tuşuna tıklayınız.

AirTies’a kayıt olmak için lütfen isminizi, e-mail adresinizi ve telefon numaranızı giriniz. “Sonlandır” düğmesine tıklayınız

Modeminizin ADSL ve kablosuz ayarlarını başarı ile tamamladınız. AirTies Network Assistant ağ haritasını görüntüleyecektir. Ağ haritası üzerindeki AirTies cihazlarına tıklayarak cihazlarının ayar değişikliklerini yapabilirsiniz

Modeminizin 192.168.2.1 IP adresli Web arayüzüne ilk giriş için sizden bir şifre ve kullanıcı adı istenecektir. Kullanıcı adınız standart olarak “admin” şifreniz ise “ttnet”’tir. Web arayüzüne ilk girişiniz esnasında, şifre bilginizi değiştirebilmeniz için otomatik olarak şifre değiştirme ekranına yönlendirilirsiniz. Burada şifrenizi istediğiniz başka bir şifre ile değiştirmeniz gerekmektedir.

Daha önce paylaştığımız Zyxel modem kurulumu nasıl yapıldığına göz atmak isteyebilirsiz.