Ana sayfa LİSTE Tatile Çıkmadan Önce Yapılması Gereken 18 İlginç Hazırlık

Tatile Çıkmadan Önce Yapılması Gereken 18 İlginç Hazırlık

Tatile çıkarken veya uzun bir yolculuğa çıkarken bütün her şeyi düşünmeye çalışırsınız. Karşınıza çıkacak kötü senaryolar için kendinizi hazırlamak istersiniz. Fakat her zaman işler istediğiniz gibi gitmeyebilir.

İstediğiniz kadar hazırlık yapın illaki atlamış olduğunuz bir konu mutlaka olabilir. İşte bu hazırladığımız listede aklınıza gelemeyecek olan fakat seyahat sırasında ihtiyaç duyabileceğiniz ilginç bilgiyi sizlerle paylaşıyoruz. Umarım aralarından birkaç tanesine işinize yarar.

tatile çıkmadan yapılan hazırlık

1. Artakalan dövizlerinizden, havaalanında Starbucks kartınıza yükleyerek kurtulun.

2. Yanınızda çoklu priz getirerek havaalanında bütün cihazlarınızı tek bir seferde şarj edebilirsiniz.

3. Önünüzdeki koltuğun arkasına cihazınızı sabitlemek için ip kullanın. Böylece, bütün yolculuk boyunca çekeceğiniz boyun ağrısından kurtulursunuz.

4. Ya da, uçak koltuklarında bulunan kısma plastik bir poşette telefonunuzu asarak da işinizi kolaylaştırabilirsiniz.

5. Özellikle çocuklular için seyahat tüyosu: Anlık çöp için yanınızda köpek kaka torbası taşıyın. Çok küçük, taşınabilir ve sizi birçok kez kurtarabilir.

6. Uyurken boynunuzu korumak için, pahalı seyahat yastıkları yerine hava yolunun sağladığı battaniyeyi şu şekilde kullanın.

7. Şarj fişinizi, telefonunuzu dik tutmak için kullanın.

8. Lens kabınızı, içerisine nemlendiricinizi ve losyonunuzu koymak için kullanırsanız bütün şişeyi taşımak zorunda kalmazsınız.

9. Yastık kılıfınızı gizli bir stoklama yeri olarak kullanın.
“Havaalanında yastıklar kontrol edilmiyor. O zaman, yastık kılıfınıza kıyafetlerinizi koyarak çanta kontrolünden ve ücret ödemekten kurtulun.”

10. Emzik gibi şeyleri temiz tutmak için ucuz plastik saklama kaplarını yanınızda bulundurabilirsiniz.

11. “Uber havaalanından sizi alamıyor mu? Ücretsiz otel servis aracını kullanın ve yakınlardaki bir otelden bir tane çağırın.

12. Arabanızı nereye park ettiğinizin fotoğrafını çekin, böylece döndüğünüzde aracınızı bulma konusunda işinizi kolaylaştırmış olursunuz.

13. Uçak bileti tarayıcınızı gizli pencereye alarak, hava yolu şirketinin çerezlerinizi takip etmesini engelleyebilir ve daha uygun fiyatlı uçuşlar bulabilirsiniz.

14. Bilet acentasındaki sırayı es geçin ve hava yolu şirketinin numarasını uçuşunuzu yeniden planlamak için arayın.
“Havaalanındayken uçağınız iptal olursa, bilet acentasıyla görüşmeyin. Onun yerine yeniden uçuş rezervasyon yapmak için 1800’ü arayın.”

15. Herhangi talihsiz bir olay yaşanma ihtimaline karşı bavulunuzun hızlıca fotoğrafını çekin. Kaybolursa, hava yolu şirketi onu daha kolay bulacaktır.

16. Bavulunuzun içine, hava yolunun size sağ salim teslim edebilmesine yardımcı olmak için bilgilerinizin yer aldığı bir etiket koymayı unutmayın.

17. Yurt dışındayken ve eve dönmek için yoldayken market alışverişinizi bir telefonla evinize istetin. Böylece jet-lag ve yorgun halinizle markete gitmek zorunda kalmazsınız.

18. Seyahate gitmeden önce fazla fazla yemek yapın, yarısını buzluğa atın. Bu tüyoyu gerçekten uygulayın ki seyahatten eve döndüğünüzde hazırda yiyeceğiniz lezzetli bir şeyleriniz bulunsun.