Ana sayfa TEKNOLOJİ PS4 Kumandası Apple TV, İpad ve İphone Nasıl Bağlanır ?

PS4 Kumandası Apple TV, İpad ve İphone Nasıl Bağlanır ?

PS4 kumandası Apple TV ile nasıl bağlanır

Mobil oyun oynuyorsanız, iOS olması gereken yerdir. Harika iPhone oyunlarının uzun listesi ve en iyi Apple Arcade oyunları arasında sizi eğlendirecek çok şey var. Birçok başlık özellikle bir dokunmatik ekran için tasarlanmış olsa da, diğerleri dokunmak ve yolunuzu kaydırmak için gariptir – ancak iyi haber şu ki, bir oyun kumandasını iPhone veya iPad’inize kolayca bağlayabilirsiniz.

Apple, bu seçeneği iOS 13’te, abonelik oyunları hizmeti Apple Arcade’nin lansmanı için tam zamanında ekledi. İPad’de Fortnite veya Oceanhorn 2 gibi bir şey oynuyorsanız , bir denetleyici işleri gerçekten kolaylaştırır. Şaşırtıcı bir şekilde PS4 DualShock 4 veya Xbox One oyun kumandası ekleyebilirsiniz. Ayrıca, bunları iPhone’lara ve iPad’lere eklemenin yanı sıra, iPod Touch veya Apple TV’ye de ekleyebilirsiniz.

PS4 denetleyicisi nasıl bağlanır

PS4 Dualshock denetleyicisini iPad’inize veya diğer iOS aygıtınıza bağlamak için adımlar şunlardır:

  1. PS4 denetleyicinizi alın. Denetleyicideki ışık hızla beyaz renkte yanıp sönene kadar PS Düğmesini ve Paylaş düğmesini birkaç saniye birlikte basılı tutun – bu eşleştirme modunda olduğu anlamına gelir.
  2. İPhone, iPad veya iPod Touch’ınızda Ayarlar> Bluetooth’u açın ve Bluetooth’un açık olduğundan emin olun . Bir Apple TV ile eşliyorsanız Ayarlar> Uzaktan Kumandalar ve Cihazlar> Bluetooth’a gidin .
  3. Arayın DUALSHOCK 4 Wireless Controller cihazlar listesinde. Eşleştirmek için üzerine dokunun.

Bu kadar! PS4 oyun kumandanızla oyuna başlayabilirsiniz. Çoğu oyunun varsayılan olarak kontrollere dokunacağını unutmayın, ancak genellikle oyun içi ayarlar aracılığıyla bir kontrol cihazı ile oynama seçeneğini bulabilirsiniz.

Denetleyicinin bağlantısını kesmek istiyorsanız , iPhone, iPad veya iPod Touch’ınızdaki Ayarlar> Bluetooth’a gidin , denetleyicinin yanındaki I öğesine ve ardından Bağlantıyı kes öğesine dokunun   Veya tamamen eşleştirmesini kaldırmak istiyorsanız, Bu Cihazı Unut’u seçin.

Xbox oyun kumandası nasıl bağlanır

Xbox denetleyicisini iPad’inize veya diğer iOS aygıtınıza bağlama adımları. Yalnızca Bluetooth’u destekleyen Xbox denetleyicileriyle çalışacağını unutmayın.

  1. Xbox oyun kumandanızı alın. Basın Xbox Düğme ardından basın ve küçük tutun Bağlan Düğmesi modunu eşleştirme koymak birkaç saniye üstünde.
  2. Şimdi açabilirsiniz Ayarlar> Bluetooth iPhone, iPad veya iPod Touch ve emin olun Bluetooth açık duruma getirildiğinden. Bir Apple TV ile eşliyorsanız Ayarlar> Uzaktan Kumandalar ve Cihazlar> Bluetooth’a gidin .
  3. Aygıtlar listesinde Xbox Kablosuz Oyun Kumandası’nı arayın ve eşleştirmek için üzerine dokunun.

Bir kez daha, iPhone, iPad veya iPod Touch cihazınızdaki Ayarlar> Bluetooth’a gidip listedeki denetleyicinizin yanındaki I öğesine dokunarak denetleyicinin bağlantısını kesebilirsiniz 

Üçüncü taraf bir denetleyici nasıl bağlanır

Bu talimatlar, satın aldığınız herhangi bir üçüncü taraf Bluetooth oyun denetleyicisi için geçerlidir . Piyasada özellikle Apple’ın cihazları için tasarlanmış birkaç iyi seçenek var.

  1. Oyun kumandanızı alın ve eşleştirme moduna getirmek için gereken düğmeye veya tuş kombinasyonuna basın.
  2. İPhone, iPad veya iPod Touch’ınızda Ayarlar> Bluetooth’u açın ve Bluetooth’un açık olduğundan emin olun. Bir Apple TV ile eşliyorsanız Ayarlar> Uzaktan Kumandalar ve Cihazlar> Bluetooth’a gidin .
  3. Cihaz listesinden denetleyiciyi bulun ve eşleştirmek için üzerine dokunun.

Bir kez daha, iPhone, iPad veya iPod Touch cihazınızdaki Ayarlar> Bluetooth’a gidip listedeki denetleyicinizin yanındaki I öğesine dokunarak denetleyicinin bağlantısını kesebilirsiniz.