Ana sayfa TEKNOLOJİ Photoshop Resmi Döndürme – Ters Çevirme – Aynalama İşlemi

Photoshop Resmi Döndürme – Ters Çevirme – Aynalama İşlemi

Photoshop’un resimleri düzenlemede kullanımları söz konusu olduğunda, sadece karmaşık değil, aynı zamanda düzenleme ile ilgili basit görevler de gerçekleştirilebilir. Çevirme, döndürme ve görüntüleri yeniden boyutlandırma, vb. Photoshop kullanarak kolayca gerçekleştirebileceğiniz bu tür görevlerden bazılarıdır. “Photoshop’ta bir resim nasıl çevrilir”, “Photoshop’ta bir resim nasıl döndürülür” vb. Gibi bazı sorular olduğundan, aşağıda, bu konuları kapsamlı bir şekilde tartışacağız. zihin.

Photoshop'ta Fotoğraf ve Ayna Görüntüsünü Çevirme.

BÖLÜM 1. Photoshop’ta Görüntü Nasıl Döndürülür?

Her şeyden önce, bir görüntünün hem aynalanmasının hem de çevrilmesinin aynı şeyler olduğunu size açıklayayım. Yani aralarında kafa karıştırmamalısınız.

Bir fotoğrafçı olarak bir görüntüyü çevirmek veya yansıtmak istediğiniz birçok durum vardır. Bu gibi bazı durumlar aşağıdaki gibidir:

  • Bu durumda, görüntüde karmaşık bir desen oluşturmak istersiniz.
  • Durumda, resimdeki odağı kaydırmanız gerekir.
  • Bazen, daha iyi sonuçlar elde etmek için bu düzenleme özelliğini kullanmak isteyebilirsiniz.

Görüntünüzü neden çevireceğinize bakılmaksızın, Photoshop, çevirme görevinizi en iyi şekilde gerçekleştirmek için harika bir görüntü paleti olarak çalışır. Ancak görüntünüzden istenmeyen bir şeyi silmek (photoshopta simetri yapma) istiyorsanız, tek tıklamayla Photo Eraser yazılımı Photoshop ile nasıl yapılacağını öğrenmek yerine size yardımcı olmak için.

Photoshop'ta Görüntü Nasıl Çevrilir? "Width =" 600 "height =" 320 "srcset =" https://www.jihosoft.com/wp-content/uploads/2020/02/photo-eraser-tool.png 600w , https://www.jihosoft.com/wp-content/uploads/2020/02/photo-eraser-tool-300x160.png 300w "boyutları =" (maks. genişlik: 600 piksel) 100vw, 600 piksel

Durum 1: Görüntüdeki Tek Bir Katmanı Çevirme

Bir fotoğrafta yalnızca tek bir katmanı çevirmek istediğiniz zamanlar vardır. Bir görüntüdeki yalnızca şirket logosunu çevirme veya fotoğraftaki metinler bu tür vakalara bir örnektir. Photoshop’ta, aşağıdaki adımları kullanarak bir resmin katmanını çevirmek mümkündür:

Adım 1: Fotoğrafı Açın

İlk olarak, PC’nizde veya dizüstü bilgisayarınızda Photoshop’u başlatın ve katmanı çevirmek istediğiniz görüntüyü açın.

2. Adım: Katmanı seçin

Görüntü önünüzde açıldığında, çevirmek istediğiniz katmanı seçmeniz gerekir.

Not: Aşağıdaki 3. Adımla ilgili olarak, sizin için üç seçenek vardır: “Serbest dönüşüm”,“Ctrl + T” ve “dönüştürmek”. Sizin için en uygun olanı seçebilirsiniz.

1. Seçenek: “Serbest Dönüştürme” yi kullanın

Şimdi “Düzenle”Menüsünü seçin ve ardından“Serbest dönüşüm”. Bundan sonra, açılan görüntünün etrafında bir dönüşüm kutusu görünecektir. Farenizin sağ tıklamasıyla bu kutunun içini tıkladığınızda, bir açılır menü açılır ve o menüdeki çevirme seçeneklerini görürsünüz. Seçilen katmanı çevirme görevinizi tamamlamak için bu seçenekleri kullanın.

2. Seçenek: “Ctrl + T” yi kullanın

Şimdi “Ctrl + T”Tuşlarını kullanın. Fotoğraf tuvalinizde bu tuşlara bastıktan sonra, “Serbest dönüşüm”Etkinleştirilir. Şimdi, yapmanız gereken tek şey, yukarıda belirtilen yöntemde yaptığınız gibi, saygısız seçeneklerin önünüzde görünmesini sağlamak için fotoğrafı sağ tıklamaktır. Son olarak, bu seçeneklerin yardımıyla çevirme görevini tamamlayın.

Seçenek 3: “Dönüştürme” yi kullanın

Düzenle”Menüsünü açın ve açın. Menü açıldıktan sonra, “dönüştürmek”. “dönüştürmek”Altında yeni bir alt menü açılacaktır. “Dikey Çevir”Veya“Yatay çevirmek”Seçeneğini seçin. Bu seçeneği belirlediğiniz anda, seçilen katman hemen çevrilir. Ve bitti.

Resimdeki Tek Bir Katmanı Döndür

Bu nedenle, yukarıda belirtilen üç seçenekten herhangi birini kullanarak, yalnızca görüntüde çevirmek istediğiniz belirli nesneyi veya öğeyi içeren katmanı çevireceksiniz.

Durum 2: Tüm Görüntüyü Çevir

Katmanları olmayan bir resmi ters çevirmek veya yansıtmak istiyorsanız, görüntünün bir katmanını (yukarıda belirtildiği gibi) çevirme yöntemi sizin için çalışmaz. Resmin tamamını çevirmek için aşağıda belirtilen basit adımları takip edebilirsiniz:

1. Adım: Fotoğrafı açın

İlk olarak, güçlü ayna görüntüsü fotoğraf editörü olan Photoshop’u bilgisayarınızda başlatın ve içinde çevirmek veya aynalamak istediğiniz resmi açın.

Adım 2: Tuvali Çevir’e Git

Şimdi “Görüntü” menüsünü seçmek için menü çubuğuna gidin. Üzerine tıkladığınızda, “Görüntü” menüsü açılacaktır. Menüden “Görüntü Döndürme” yi seçin. Bundan sonra, bu seçeneğin altındaki bir alt menü açılacaktır. Ve alt menüden “Tuvali Yatay Çevir” veya “Tuvali Dikey Çevir” i seçin. (illustrator resmi ters çevirme) Böylece görüntünün tamamı, yukarıda belirtilen iki seçenekten seçtiğiniz seçeneğe bağlı olarak hemen yatay veya dikey olarak çevrilecektir. Ve bu kadar.

Tüm Görüntüyü Çevir. "Width =" 600 "height =" 354 "srcset =" https://www.jihosoft.com/wp-content/uploads/2020/02/flip-canvas.png 600w, https: // www.jihosoft.com/wp-content/uploads/2020/02/flip-canvas-300x177.png 300w "bedenler =" (maks. genişlik: 600 piksel) 100vw, 600 piksel

BÖLÜM 2. Ters Çevirerek Ayna Efekti Nasıl Oluşturulur?

Photoshop’ta bir katmanı çevirerek yaratıcı fotoğraflar çekmenin birçok yolu vardır. Örneğin, gökdelenlerin bir fotoğrafını hem yeryüzüne hem de gökyüzüne uzanacak şekilde yatay olarak yansıtabilirsiniz. Dünyanın en güçlü görüntü paletinin kullanımı ile bir ayna efekti oluşturmak için, aşağıdaki adımlar takip edilmelidir: (ayna görüntüsü photoshop)

Çevirerek Ayna Efekti Nasıl Oluşturulur? "Width =" 600 "height =" 351 "srcset =" https://www.jihosoft.com/wp-content/uploads/2020/02/mirror-effect.png 600w, https : //www.jihosoft.com/wp-content/uploads/2020/02/mirror-effect-300x176.png 300w "boyutları =" (maks. genişlik: 600 piksel) 100vw, 600 piksel

Aşama 1. Düzenlemek istediğiniz fotoğrafı seçin ve ardından “KatmanlarArka plan katmanının kilidini açmak için panel.

Adım 2. Şimdi menü çubuğuna giderek “Görünüm” Menü. Menüden “Yeni Rehber”. “Dikey Kılavuz”. Seç “Hareket”Düğmesini tıkladığınızda konuyu kılavuzun bir tarafına sürüklemelisiniz.

Aşama 3. Bir sonraki adım resmi seçmek ve ardından “Seçimi Dönüştür”. Şimdi seçim ana hattının yan tarafını kılavuza sürüklemelisiniz. Daha sonra yeni bir katmana kopyalanmalıdır.

4. Adım. Görüntüyü yansıtmak için, “Serbest dönüştürme” aracını seçmeniz gerekir ve ardından referans noktası kılavuza sürüklenmelidir. Ardından görüntü yatay olarak çevrilmelidir.

Adım 5. Şimdi kılavuzu temizlemeniz gerekecek. Daha sonra, fotoğraf kenarlarındaki fazladan alanı kırpın. Tamamlandığında, iletişim kutusunun kapatılması ve görüntünün dışa aktarılması için “Tamam” düğmesine basmanız yeterlidir.

BÖLÜM 3. Photoshop’ta bir Resim Nasıl Döndürülür?

Fotoğrafı veya ayna görüntüsünü çevirmeye çalışmak yerine, bazı durumlarda görüntüyü 90 derece, 180 derece vb. Döndürmeniz gerekebilir. Tüm görüntüyü döndürmek veya görüntünün tek bir katmanını döndürmek için her iki şey de mümkündür . (photoshop resmi 360 derece döndürme) Photoshop’ta bu görüntü döndürme görevini gerçekleştirmek için tek yapmanız gereken aşağıdaki adımları izlemektir:

Photoshop'ta Resim Nasıl Döndürülür? "Width =" 600 "height =" 372 "srcset =" https://www.jihosoft.com/wp-content/uploads/2020/02/rotate-picture-in-photoshop. png 600w, https://www.jihosoft.com/wp-content/uploads/2020/02/rotate-picture-in-photoshop-300x186.png 300w "boyutları =" (maks. genişlik: 600 piksel) 100vw, 600 piksel

Durum 1: Görüntüde Tek Katman Döndürme

Adım 1: Fotoğrafı Açın ve Katmanı Seçin

İlk olarak, fotoğrafı Photoshop’ta açın, ardından döndürülmesi gereken katmanı seçin.

2. Adım: Katmanı döndürün

Şimdi menü çubuğuna giderek “görüntü”Seçeneği. Seçtikten sonra, “görüntü”Menüsü açılacaktır. Bu menüden “Görüntü Döndürme”. Ardından, bir alt menü “Görüntü Döndürme”. Görüntüyü döndürmek için alt menüden gerekli seçeneği, saat yönünde mi yoksa saat yönünün tersinde mi döndürmek istediğinizi unutmayın.

Seçilen katmanı fotoğrafınızda döndürdüğünüzde, yaptığınız değişiklikleri kaydedin ve işte bu!

Durum 2: Tüm Görüntüyü Döndürme

1. Adım: Fotoğrafı açın ve Görünümü Döndür’ü seçin

İlk olarak, PC’nizde / dizüstü bilgisayarınızda Photoshop’u başlatın ve fotoğrafı açın. Ardından, arayüzün sol tarafında bulunan araç çubuğuna gidin. Araç çubuğunda Araçlar panelini seçin. Tıkladıktan sonra, o araçlar panelinde bulunan araçlar size sunulacaktır. Seç “Görüntüyü döndür Aracı “oradan.

Adım 2: Pusulayı Etkinleştir

Etkinleştirdikten sonra “Görünümü Döndürme Aracı”, Araç imlecini görüntü alanına konumlandırın. Fare düğmesini tıklayın ve basılı tutun. Böylece pusulanın görünmesini sağlar.

3. Adım: Görüntüyü döndürün

Bu pusula önünüzde belirdiğinde, görüntünüzü döndürmek için kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken fare imlecini görüntünüzün döndürülmesini istediğiniz yöne (saat yönünde veya saat yönünün tersine) sürüklemektir. Fotoğrafın açısından memnun olduğunuzda, döndürmeyi tamamlamak için farenizin düğmesini serbest bırakmanız yeterlidir. Görüntünün tam açısını kontrol etmek istiyorsanız, ekrandan “Seçenekler” bar.

Böylece sonunda fotoğrafınızı döndürmüş olursunuz. Şimdi yaptığınız değişiklikleri kaydedin ve bitti!

Not: Resminizde oluşturduğunuz döndürme efektini geri almak istiyorsanız, “Görünümü SIFIRLAMAK“Seçeneğinde”Seçenekler” bar.

BÖLÜM 4 Photoshop’ta Görüntüleri Ters Çevirme ile İlgili Çeşitli Sorunları Giderme Yöntemleri

Photoshop’ta görüntülerde çevirme görevini gerçekleştirirken, bazı yaygın sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Aşağıda, ilgili sorun giderme yöntemleri veya çözümleriyle birlikte bu sorunlardan bahsettik:

Sorun 1: Resimdeki metnin veya logonun istenmeyen çevrilmesi

Çözüm: Bir resmi çevirirken, şirket logosunun veya resimdeki metnin de çevrildiği zamanlar vardır. Böylece logo veya metin okunamaz hale gelir. Ve bu sorunun çözümü, tüm görüntüyü çevirmek yerine görüntüde yalnızca gerekli katmanı çevirmeniz gerektiğidir. Ve, saygısız görevi bu şekilde gerçekleştirme yöntemi yukarıda açıklanmıştır.

Sorun 2: Photoshop’ta çevirme seçeneği bulunamadı

Çözüm: Görüntünüzü çevirmeye çalışırken karşılaşabileceğiniz bir diğer sorun, Photoshop’ta Çevir seçeneğini bulamayabilirsiniz. Eğer durum buysa, endişelenme, işte sana bir çözümüm var. Tek yapmanız gereken Photoshop arayüzünün üst kısmında bulunan menü çubuğuna gitmek. Tıkla “Yardım”Ve ardından yalnızca“fiske” Orada. Böylece Photoshop sürümünüzde görüntüleri çevirme seçeneğinin gerçekte nerede olduğunu öğrenebileceksiniz.

Sorun 3: Döndürme ve çevirme arasındaki karışıklık

Çözüm: Bazı insanların döndürme ve çevirme görevleri arasında kafası karışması şaşırtıcı değildir. Bazı insanlar onları aynı şey olarak görür. Ama bu aslında doğru değil. Açıkladığım gibi, yukarıda da, her ikisinin de farklı görevler olduğu. Çevirme tıpkı bir nesneyi yansıtma gibidir ve diğer yandan döndürme aslında onu eğiyor. Bu nedenle, fotoğrafları düzenlerken, döndürme işlemini çevirme yerine yapmadığınızdan emin olun.

Sorun 4: Yanlış eksen boyunca çevirme

Çözüm: Bir resmi farklı eksenler boyunca çevirmenin farklı sonuçlar yaratacağını belirtmek gerekir. Bu nedenle, görüntünüzü çevirmeden önce çevirmek istediğiniz ekseni (yatay veya dikey) onaylayın. Aksi takdirde, istenmeyen bir sonuç elde edebilirsiniz.

Photoshop ile Fotoğrafları Ters Çevirmek

Başka bir yöntem ile resmi ters çevirme, döndürme işlemi —>

  • File > Open sekmesi ile düzenlemek istediğiniz fotoğrafı açın.
  • Image > Rotate Canvas sekmesine gelerek, “Flip Canvas Horizontal” adlı seçenek doğrultusunda ilgili fotoğrafın yönünü kolaylıkla ( photoshop döndürme kısayolu )değiştirebilirsiniz.
  • Yönü değiştirilen fotoğrafın son hâli ise aşağıda yer almaktadır.

Not: Rotate Canvas bölümünde yer alan, “Flip Canvas Vertical” da dahil, diğer tüm seçenekleri kullanabilirsiniz. Fotoğraflara farklı bir yön vermek için, ilgili bölüm size yardımcı olacaktır.(photoshop resmi ters çevirme ayna)

Sonuç olarak

Photoshop’ta bir resmi nasıl ücretsiz çevirebileceğiniz konusunda yukarıda verilen kılavuzun size çok yardımcı olduğunu umuyoruz ve sonunda bu konuyla ilgili tüm şüphelerinizi temizlediniz.