Ana sayfa TEKNOLOJİ İPhone, iPad veya iPod Satmadan Önce Yapmanız Gerekenler

İPhone, iPad veya iPod Satmadan Önce Yapmanız Gerekenler

iphone satmadan önce yapılması gerekenler

Değişim vakti geldiğini düşünüyorsunuz ve elinizde bulunan iphone satmadan önce yapmanız gerekenler nedir diye merak ediyorsunuz. Satmak, takas etmek veya değiştirmek istiyorsunuz. Artık sahip olmasanız bile kişisel bilgilerinizi bir cihazdan kaldırmak için bu adımları kullanın.

iphone satmadan önce yapılması gerekenler

Hala iPhone, iPad veya iPod touch’ınız varsa

Cihazınızı satmadan, başkasına vermeden veya takas etmeden kısaca iphone satmadan önce kişisel bilgilerinizi kaldırmalısınız. Apple Kimliğinizle iCloud’da oturum açarken kişilerinizi, takvimlerinizi, hatırlatıcılarınızı, belgelerinizi, fotoğraflarınızı veya diğer iCloud bilgilerinizi manuel olarak silmemelisiniz. Bu, içeriğinizi iCloud sunucularından ve iCloud’da oturum açmış cihazlarınızdan siler.

Bu adımları takip et:

 1. Apple Watch’u iPhone’unuzla eşleştirdiyseniz Apple Watch’unuzun eşleştirmesini kaldırın .
 2. Cihazınızı yedekleyin .
 3. İCloud ve iTunes & App Store’dan çıkış yapın. 
  • İOS 10.3 veya üstünü kullanıyorsanız Ayarlar> [adınız] öğesine dokunun. Aşağı kaydırın ve Oturumu Kapat’a dokunun. Apple Kimliği parolanızı girin ve Kapat’a dokunun.
  • İOS 10.2 veya önceki bir sürümünü kullanıyorsanız Ayarlar> iCloud> Oturumu Kapat‘a dokunun. Oturumu Kapat’a tekrar dokunun, ardından [Cihazımdan] Sil’e dokunun ve Apple Kimliği parolanızı girin. Ardından Ayarlar> iTunes ve App Store> Apple Kimliği> Oturumu Kapat’a gidin.
 4. Ayarlar’a geri dönün ve Genel> Sıfırla> Tüm İçeriği ve Ayarları Sil’e dokunun. [Cihazımı Bul] özelliğini açtıysanız Apple Kimliğinizi ve şifrenizi girmeniz gerekebilir.
 5. Cihazınızın şifresi veya Kısıtlamalar şifresi istenirse, girin. Ardından [Cihazı] sil öğesine dokunun.
 6. Apple olmayan bir telefona  geçiyorsanız, iMessage’ın kaydını silin .
 7. Hizmeti yeni bir sahibe aktarma konusunda yardım için operatörünüze başvurun. Cihazınızla birlikte bir SIM kart kullanmıyorsanız, hizmeti yeni sahibine aktarma konusunda yardım almak için onlarla iletişime geçebilirsiniz.

İPhone, iPad veya iPod touch’ınızı sildiğinizde, [Cihazımı Bul] ve Etkinleştirme Kilidi kapalıdır. 

Artık iPhone, iPad veya iPod touch’ınız yoksa

Yukarıdaki adımlar tamamlanmadıysa ve artık cihazınız yoksa şu adımları kullanın:

 1. Yeni sahibinden yukarıdaki adımları kullanarak tüm içeriği ve ayarları silmesini isteyin .
 2. Cihazda iCloud ve [ Aygıtımı  Bul ] kullanıyorsanız, iCloud.com‘da veya Başka bir cihazda Bul Uygulamamda oturum açın, cihazı seçin ve Sil’i tıklayın. Cihaz silindikten sonra Hesaptan Kaldır’ı tıklayın.
 3. Yukarıdaki adımlardan hiçbirini  izleyemiyorsanız Apple Kimliği şifrenizi değiştirin . Bu, eski cihazınızda depolanan kişisel bilgileri kaldırmaz, ancak yeni sahibin bilgilerinizi iCloud’dan silmesini önler.
 4. Apple olmayan bir telefona  geçiyorsanız, iMessage’ın kaydını silin .
 5. Apple Pay kullanıyorsanız, kredi veya banka kartlarınızı iCloud.com adresinden kaldırabilirsiniz . Hangi cihazların Apple Pay kullandığını görmek için Ayarlar’ı seçin, ardından cihazı tıklayın. Apple Pay’ın yanındaki Kaldır’ı tıklayın.