Ana sayfa Mobil İOS 13 Genel Sorunları ve Çözüm Yolları (iOS 13.5.1 Güncellemesi)

İOS 13 Genel Sorunları ve Çözüm Yolları (iOS 13.5.1 Güncellemesi)

ios 13 sorunları ve çözüm yolları

İOS 13’ün sonunda güvenli olduğunu düşündüğünüzde, iOS 13.5 geliyor. Apple, titrek kullanıma rağmen mobil işletim sisteminde iyi bir ilerleme kaydediyordu, ancak iPhone için işletim sisteminin en son sürümü söz konusu olduğunda işler geriye kaymış gibi görünüyor. Aşağıdaki her bölüm, işletim sisteminin her sürümündeki en yüksek profilli sorunları ve bulabileceğimiz tüm geçici stratejileri kapsar.

Belirli bir iOS güncellemesine bağlı olmasa da, Apple birkaç hafta önce iOS 13’te iPhone ve iPad’deki varsayılan Posta uygulaması aracılığıyla çalışan ciddi bir yazılım güvenlik açığı olduğunu kabul etti. ZecOps güvenlik grubu, sıfır tıklama istismarını bulduğunu, yani kullanıcıların uzaktan tetiklendiği için bunu yapmak için hiçbir şey yapmadığını ve iOS 6 veya daha yeni bir sürümü çalıştıran herhangi bir iPhone modelinin bu tür uzaktan saldırılardan etkilenebileceğini söyledi. Apple, o zamandan beri, en azından iOS 13’ü destekleyen telefonlar için kusurları düzeltti. Başka bir çözüm, Apple Mail’den çıkmak ve bunun yerine Gmail veya Outlook’u kullanmaktır.

19 Eylül 2019’da beta aylarından sonra Apple , öfori kısa ömürlü olmasına rağmen iOS 13’ü çok fazla fanfare ile yayınladı . Piyasaya sunulduğu günden itibaren normalden daha fazla sorun ve istikrar sorunu vardı. Çok sayıda hata, iOS 13’ün ilk sürümüne zarar verdi – o kadar çok ki Apple , en kötü sorunları ortadan kaldırmak için programdan bir hafta önce hızlı bir şekilde iOS 13.1’e bir beta güncellemesi yayınladı . Kullanıcıların karşılaştığı tüm sorunlar göz önüne alındığında, çoğu şüphesiz, birçok Apple kullanıcısı uzun yıllar boyunca yaptığı gibi, bir sonraki OS yükseltmesine geçmeden önce iki kez düşünecektir.

İOS 13’ü enkarnasyonlarından birine zaten yüklediyseniz, bu sorunlardan bir veya daha fazlasıyla ve belki de birden fazla kez karşılaşmış olabilirsiniz. Bu hiçbir şekilde kapsamlı bir liste olmasa da, bazı yaygın iOS 13 sorunları ve bunları en son sürümden başlayarak düzeltmek için neler yapabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

13.5.5 için hazır olun

Apple, hata squishing’e odaklanmış gibi görünen ve muhtemelen Apple News + dijital abonelik hizmetine yeni bir Ses bölümü başlatacak bir iOS 13.5.5 beta sürümünü yayınladı.

İOS 13.5.1’deki yenilikler

Apple, iOS ve iPadOS 13.5.1’i 1 Haziran’da, iOS ve iPadOS 13.5’in yayınlanmasından hemen bir hafta sonra, COVID-19 Exposure Notification API’sini, FaceTime değişikliklerini, maskeyle ilgili kilit açma güncellemelerini ve daha fazlasını getiren büyük güncellemeleri yayınladı.

Yeni iOS 13.5.1 oldukça çıplak kemikler. Yeni özellikler, tek bir güvenlik güncellemesi ve ne yazık ki hiçbir hata düzeltmesi yok. Sorunlu 13.5 güncellemesiyle ilgili birkaç izole sorun devam etmektedir. Bunların arasında Face ID, duvar kağıdı, Bluetooth bağlantısı, GarageBand uygulama çökmeleri ve “oy”, “oy” (boşluklu) veya “oy” kelimelerinin yazılmasının otomatik olarak “koz” önerdiği tuhaf bir klavye tahmin hatası vardır. kullanıcıların ABD’de @AppleSupport Şikayetlerinin olup olmadığının bu fenomenin ekran görüntülerini kaydettiğini gösterir .

Hızlı pil tüketimiyle ilgili şikayetler son 13.5 güncellemesinden devam ediyor. İPhone’unuzu son zamanlarda jailbreak yaptıysanız dikkat edin: 13.5.1 jailbreak’inizi devre dışı bırakacaktır. Apple’a göre, güncelleme yakın zamanda piyasaya sürülen Unc0ver jailbreak aracının bir güvenlik açığını düzeltiyor ve iOS 13.5 dahil olmak üzere iOS’un tüm son sürümlerinde çalışıyor.

İOS 13.5’teki yenilikler

20 Mayıs’ta piyasaya sürülen iOS 13.5 ile kullanıcılar, coronavirus kişi izleme uygulamaları ve hizmetleri çerçevesi için yerel destek gibi bazı yararlı yeni özellikler elde ediyorlar. Yüz Kimliği, yüz maskesi taksanız bile sizi tanır. Ve Group FaceTime’ın performansını artırır.

Hem iOS hem de Android için Apple ve Google tarafından ortaklaşa geliştirilen ve hayat kurtaran bir çaba olan Exposure Notifications teknolojisi, API’yi insanların yükledikleri kendi uygulamalarına dahil etmek için artık halk sağlığı kurumları tarafından kullanılabilir. Her kullanıcı, kişi takibi için Pozlama Bildirimleri’ni seçip seçmemeye karar verir. Sistem, cihazın yerini toplamaz veya kullanmaz ve bir kişiye COVID-19 teşhisi konulursa; halk sağlığı uygulamasında bunu bildirip bildirmemek onlara bağlıdır.

Yeni iOS 13.5 sorunları

Sorun: Kodlanmış içeriğin MP4 / MPEG-4 oynatımı bazı telefonlarda çalışmıyor

Apple’ın bu konuda ne yapmak istediğini hala gösteren bir gösterge yok. Öte yandan Apple, iOS 13.5’te uygulamaların açılmasını durdurmasına neden olan ve üçüncü taraf uygulamalarda Apple ile Oturum Aç özelliğine saldıran bir hatayı düzeltti. Bu, bazı kullanıcıları siber saldırılara maruz bırakabilir ve belki de yanlış güvenlikten kaynaklanan hesap devralmalarına izin verebilir. Apple, iOS 13.5’in insanların jailbreak yapmasını kolaylaştıran sıfır günlük bir güvenlik açığını da düzeltiyor.

Sorun: iPadOS 13.5 önyükleme döngüleri

İPadOS 13.5’teki iPad, yeni işletim sisteminin iPad Pro için “önyükleme döngülerine” neden olduğunu ve MP4 / MPEG-4 dosyalarını iPhone’larda oynatamadığını bildiren başka bir üzücü hikayedir. Bu önyükleme döngüleri önce iPadOS 13.4.1’de ve yine iPadOS 13.5’te ortaya çıktı ve 10.5 inç iPad Pro’nun tablette oturum açmanızdan yaklaşık 30 ila 45 saniye sonra tekrarlanan yeniden başlatmalara maruz kalmasına neden oldu. Tam fabrika ayarlarına sıfırlama sorunu çözmez ve hata iPad’i işe yaramaz hale getirir. Apple’ın bir düzeltme üzerinde çalışıp çalışmadığı belli değil ve forumlarda resmi bir yanıt veya bildirim yok. Hata, sınırlı sayıda iPad Pro’yu etkiliyor gibi görünüyor ve yaygın görünmüyor.

Olası çözümler:

Yeni 2018/2020 iPad Pro modelleri için yeni donanım sıfırlama prosedürünü deneyin. Bu işe yarayıp yaramayabilir ama denemeye değer.

 • Sesi Açma düğmesine basıp bırakın.
 • Hemen Sesi Kıs düğmesine basın ve bırakın.
 • Üst taraftaki Güç düğmesini basılı tutun. Kapatmak için Slayt düğmesini göreceksiniz , ancak Apple logosunu görene kadar Güç düğmesini basılı tutmaya devam edin, ardından bırakın.
 • Tüm adımları tamamladıktan sonra birkaç saniye bekleyin ve 2018 iPad Pro’nuz kilit ekranına önyükleme yapar.

İOS 13.4 ve 13.4.1’deki yenilikler

24 Mart’ta zengin özellikli iOS 13.4 yayınlandığında kullanıcıların daha az şikayeti vardı. Araç çubuğu yükseltmeleri ve karşılıklı şifreleme de dahil olmak üzere Mail uygulamasında iyileştirmeler yaptı, böylece şifrelenmiş bir e-postayı yanıtlarsanız cevabınız da şifrelenir. iCloud Klasör Paylaşımı bu sürümde yeniden ortaya çıktı ve belge paylaşımını kolaylaştırdı. Dokuz yeni seçenek içeren Memoji çıkartmaları, App Store için evrensel satın alma desteği gibi ilk çıkışlarını yaptı. Bu, uygulamada destekleniyorsa iPhone, iPad, iPod touch, Mac ve Apple TV’de birlikte çalışmak için bir uygulama satın almanıza olanak tanır. Ayrıca, son zamanlarda oynanan arcade oyunları artık Arcade sekmesinde görünür, böylece her platformda oynamaya devam edebilirsiniz. İPad tarafında, iPadOS 13.4, en yeni iPad Pro’nun daha çok dizüstü bilgisayar gibi kullanılabilmesi için izleme paneli desteği içeriyordu.

İOS 13.4.1 güncellemesi, 7 Nisan’da, iOS ve MacOS’un önceki sürümlerinde çalışmayan FaceTime çağrılarıyla ilgili bir sorunu gideren çok sayıda hata düzeltmesi ile geldi.

Önceki güncellemeler ve sorunlar

İOS 13.3.1’deki yenilikler

Apple, son güncellemeden üç ay sonra en son mobil işletim sisteminin en yeni güncellemesi olan iOS 13.3.1’i yayınladı. Sorunlu iOS 13’ün bu yeni yinelemesi ile Apple, önceki dokuz güncellemede bulunan sorunlara düzeltmeler yapar, hataları giderir ve performansı artırır. Bu nokta yükseltmesinde yeni özellikler yoktur, çünkü yeni özellikler genellikle tam sayı sürümleri için ayrılmıştır – bir sonraki yükseltmenin 13.4 olması bekleniyor. Önceki güncellemeleri atladıysanız, sürüm 13.3.1, cihazınızda yüklü olmayan önceki sürümlerden toplu güncellemeleri indirir.

İyi haber şu ki, bu güncellemeyle ilgili çok az sorun var, bu nedenle daha önceki iOS veya iPad OS güncellemelerinde sorun yaşıyorsanız, bu güncel sorun birçok yeni sorunu kapsayabilir. Ancak, her zamanki gibi, bu yeni yükseltme herkes için mükemmel bir çözüm değildir. Ve daha da önemlisi, 13.3.1 sürümüne yükseltirseniz, önceki sürümlere geçemezsiniz. Yeni işletim sistemi bakım güncellemesi iPhone 6s ve sonraki sürümleriyle uyumludur. Henüz otomatik bir bildirim almadıysanız veya manuel olarak yükseltme yapmadıysanız, Ayarlar> Genel> Yazılım Güncelleme’ye gidin.

İOS 13.3.1 ile Apple, önceki güncellemede ortaya çıkan bazı can sıkıcı sorunları düzeltti. 13.3 sürümünde tanıtılan ve ebeveynlere çocuklarının kimi arayabileceği, FaceTime sohbeti veya mesaj gönderebileceği konusunda tam kontrol vermesi gereken bir özellik olan İletişim Sınırları’ndaki hatayla ilgili özellikle harika haberler var, ancak bunun yerine çocukların çeşitli kişilerle çevrimiçi olarak yabancılarla iletişim kurmasına izin verin aşağıda açıklanan tekniklerin. Bu, Ekran Saati şifresini girmeden yeni kişilerin eklenmesini yasaklayan bu yeni güncellemeyle düzeltildi.

Yeni güncelleme, iPhone 11 serisindeki en yeni iPhone modellerine yeni bir geçiş anahtarı aracılığıyla Ultra Geniş Bant’ı devre dışı bırakma olanağı vererek başka bir sorunu da düzeltiyor. Bu, Apple’ın Ultra Geniş Bant yongasını suçladığı cihazın konum hizmetleri kapatıldığında konumunuzu izleme sorununun üstesinden gelir. İPhone 11’iniz varsa, bu geçişi Ayarlar> Gizlilik> Konum Servisleri> Sistem Hizmetleri’nde arayın  ve Ağ ve Kablosuz’u kapatın İlginçtir, aynı kontrol, iPhone’un önceki nesillerinde de mevcut ve UWB çipine sahip olmasa da 6’lara geri dönüyor.

Ek 13.3.1 güncellemeleri, iPhone 11 ve iPhone 11 Pro Deep Fusion fotoğraf düzenleme gecikmeleriyle ilgili hataları düzeltir, Mail’deki uzak görüntüyü düzeltir ve iletişim sorunlarını geri alır, FaceTime kullanırken bir kamera arızasını düzeltir, Wi-Fi üzerinden push bildirimlerini giderir ve bozukluğu düzeltir bazı araçlarda telefon görüşmesi yaparken CarPlay’de ses çıkarır. Ayrıca artık HomePod için Hint İngilizcesi Siri seslerini destekliyor.

İOS 13.3.1 güncellemesi 21 yeni güvenlik yaması içeriyor , bu nedenle iOS 13’ün eski bir sürümünü kullanıyorsanız bu yenisine güncellemelisiniz. İPad’lerin ultra geniş kamera, CarPlay, Ultra Geniş Bant ve HomePod gibi özellikleri olmayan iPadOS 13.3.1 güncellemesi aynıdır.

Yeni iOS 13.3.1 sorunları

Hiçbir güncelleme mükemmel değildir, ancak bu belirli bir öncekinden daha az glitchy’dir. Yine de, bazı insanlar, özellikle yeni iPhone 11’de yeni güncelleştirmeyi indirip yüklemeyle ilgili sorunlar bildiriyor; bu da genellikle sıfırlama ile çözülebilir. Sesi Açma düğmesine basıp bırakın ve Sesi Kısma düğmesine basıp bırakın, ardından telefonunuz yeniden başlatılana kadar Güç düğmesine basmaya devam edin. Veya telefonunuzu kapatıp açın, iOS 13.3.1’i indirin ve tekrar yüklemeyi deneyin.

Arayüz gecikmesi, hem yerel hem de üçüncü taraf uygulamalar için uygulama sorunları, AirPlay sorunları, Touch ID ve Face ID sorunları ve pil boşalması ile Exchange, HomePod, iMessage’daki kilitlenmeler, donmalar ve çökmeler hakkında dağınık şikayetler de oldu. , Kablosuz, Bluetooth ve CarPlay.

Bu sorunları azaltmanın bir yolu, aslında 13.3’lük bir nokta güncellemesi için oldukça ağır bir 200MB olan ve daha önceki güncellemeleri atlayanlar için daha da büyük olan indirmeye hazırlanmaktır. Güncellemeyi yüklemek için iPhone’unuzda yeterli boş alan olduğundan emin olun ve her zaman olduğu gibi, başlamadan önce verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

Siz hazır olduğunuzda, muhtemelen yeni özelliklere sahip olacak bir kilometre taşı yükseltmesi olan yeni iOS 13.4 güncellemesine hazırlanmak isteyebilirsiniz. Yakında, şu anda üçüncü beta sürümünde olduğu gibi, beta programına katılan geliştiriciler ve siviller tarafından kullanılabilir olacak. Henüz resmi bir çıkış tarihi yok, ancak iç pistte olanlar Mart ayında olacağını tahmin ediyor.

İOS 13.3’teki yenilikler

Bu güncelleme , ebeveynlere çocuklarının Ekran Süresi özelliği içinde çevrimiçi etkileşimleri üzerinde daha fazla kontrol sağlar ve çocukların kimleri arayabileceği, FaceTime sohbeti yapabileceği veya mesaj gönderebileceği konusunda daha fazla sınırlama sağlar. Güncelleme ayrıca Apple News + hikayelerinde yeni mizanpajlar sunar, orijinaline kaydetmek yerine yeni bir kırpılmış video klip oluşturur ve FIDO2 uyumlu (şifresiz kimlik doğrulaması için Hızlı Kimlik Çevrimiçi açık standardı) NFC, Bluetooth ve Lightning güvenlik anahtarlarını iOS cihazı. Gmail, Dropbox, Twitter, Outlook ve Facebook güvenlik anahtarlarını destekler, bu nedenle bu, fiziksel güvenlik anahtarını tercih eden sahipler için oldukça yararlıdır. Oh, ve eğer memoji çıkartmaları hakkında çılgın değilseniz, emoji klavyesinden onları yok edebilirsiniz.

Yeni özelliklerin yanı sıra iOS 13.3, önceki sürümlerde bulunan birçok kötü hatayı giderir. Telefonunuzdaki Posta uygulamasıyla ilgili sorun yaşıyorsanız, bu en yeni iOS sürümü, Gmail hesaplarında yeni iletileri indirmenizi veya iletileri silmenizi engelleyen sorunları giderir ve ayrıca hatalı karakterlerin iletilerde görünmesine neden olan sorunları çözer veya Exchange hesaplarında gönderilen iletilerin çoğaltılması. Hem iOS 13.3 hem de iPadOS 13.3, diğer özelliklerin ve düzeltmelerin yanı sıra bir düzine güvenlik güncellemesi içerir.

Yeni iOS sürümü, iPhone 11 serisi için bildirilen Ultra Geniş Bant ve konum paylaşma sorununu düzeltmiyor , ancak Apple yaklaşan bir iOS güncellemesindeki özellik için özel bir geçiş anahtarı sağlama niyetini belirtti – sadece bu değil. Genel olarak, iOS 13.3 için bildirilen daha az yeni genel hata şikayeti var gibi görünüyor.

Yeni iOS 13.3 sorunları

Sorun: İletişim Sınırları hatası, çocukların herhangi biriyle sohbet etmesini sağlar

Yepyeni bir özellik yepyeni bir hata tarafından kesildi – bu kez ebeveynlerin çocuklarının kimlerin mesaj yazabileceğini, FaceTime veya arayabileceğini kontrol etmesini sağlayan yeni 13.3 İletişim Sınırları özelliğinde. CNBC başlangıçta ortaya çıktı böcek küçüklerin istedikleri herhangi biriyle iletişim kurmasına izin verir ve hatta yabancılara çocuğunuzla iletişim kurmaları için bir kanal sunar. Bir çocuk, bir ebeveyn önce PIN kodunu girmeden iPhone adres defterine kişi ekleyemez. Ancak, kişiler iCloud ile senkronize edilmezse veya bir Apple Watch ve Siri kullanarak çocuklarla ilgili kişi listelerinde olsun ya da olmasın, çocuğun sorduğu herkesi zorunlu olarak arayacak veya kısa mesaj gönderecek şekilde kısıtlamalar alabilir. Özellikle, yeni özellik Facebook Messenger, SnapChat ve Skype ile çalışmaz. Apple, sorunun yalnızca “standart dışı bir yapılandırma” ile ayarlanan cihazlarda oluştuğunu ve gelecekteki yükseltmelerde tam bir düzeltme vaat ettiğini söyledi. Aşağıdaki geçici çözümü önerir.

Olası Çözüm: Kişileri varsayılan olarak iCloud ile senkronize etmeye zorlayın

 • Ayarlar’ı açın .
 • Kişiler’i açın .
 • Varsayılan Hesap’ı seçin .
 • Gmail veya başka bir şey gibi başka bir ayardan iCloud olarak değiştirin.

Sorun: Pil tüketimi

İOS 13.3’teki pil tüketimi yeni bir sorun değil – hiç bitmeyen eski bir sorun. Bir müşteri Twitter’da şöyle yazıyor: “iPhone 7’mi ios 13.3’e güncelledik. Pil ömrü hala eskisi gibi. Sanırım şimdi hayatımızı böyle yaşayacağız. ” Pil ömrü sorunları, iOS yükseltmelerinde kalıcı bir sorundur. İOS 13 ilk yayınlandığında karşılaştık ve bazıları için durum önemli ölçüde değişmedi. Bazı iOS 13 kullanıcıları , Apple’ın en son mobil işletim sistemine yükseltildikten sonra pil ömrünün azaldığını fark etti. Bunun nedeni kısmen, yeni işletim sisteminin cihazınızla entegre olmak için Spotlight, Fotoğraflar ve çeşitli iCloud etkinlikleri ile dizinleme gibi bir dizi büyük sistem düzeyinde işlem arasında geçiş yapması gerektiğidir.

Olası çözümler

 • Cihazınızı takın ve bir süre bekleyin. Doğru, cihazınızı bir gecede takılı ve Wi-Fi’ye bağlı bırakın. Her şeyin normale dönmesi, özellikle cihazınız iCloud’dan yoğun bir sesi geri yüklüyorsa veya çeşitli kaynaklardan veri senkronize ediyorsa, birkaç saatten bir veya iki güne kadar sürmelidir.
 • Ayarlar> Genel> Yazılım Güncelleme’ye giderek ek iOS güncellemelerini kontrol edin . Yazılım güncellemeleri genellikle iOS 13’teki mevcut seriler gibi hata düzeltmelerine ve iyileştirmelere sahiptir ve bir hata veya bilinen başka bir sorun pil ömrünü kısalıyorsa, muhtemelen çözülecektir.
 • Bazılarının yamalanmış hataları olabileceğinden, tek tek uygulamaları da güncelleyin. İOS 13 ve sonraki sürümlerde, App Store> Hesabınız> Son Güncellenme’ye giderek uygulamaları güncelleyebilirsiniz .
 • Ayarlar> Pil’e giderek hangi uygulamaların veya etkinliklerin pilinizi kullandığını kontrol edin . Genellikle video veya konum hizmetleri kullanan uygulamalar pili tüketir. Pili bitirmeyi kullanmadığınız bir uygulama görürseniz silin.
 • İPhone’un pil durumunu  Ayarlar> Pil> Pil Durumu’ndan kontrol edin . Pil en uygun düzeyde çalışmıyorsa değiştirilmesi gerekebilir.
 • Arka Planda Uygulama Yenileme, arka plandaki uygulamaların manuel giriş olmadan güncellenmesini sağlar, ancak bu pil ömrünü olumsuz etkileyebilir. Ayarlar> Genel> Arka Plan Uygulamasını Yenile’ye dokunun ve anahtarı kapatın.
 • Ekran parlaklığının yüksek olması pil ömrünü azaltabilir. Açık Ayarlar> Ekran & Parlaklık ve daha düşük bir düzeye sürgüsünü ayarlayın.
 • Cihazınızın ivmeölçerini kullanan ve özellikle etkin durumdayken ekranın gereğinden fazla çalışmasına neden olabilecek Uyandırmak İçin Kaldır özelliğini devre dışı bırakın. Açık Ayarlar> Ekran & Parlaklık> kaldırın Wake için ve kapatın.
 • Düşük Güç Modu, pil ömrünü uzatmak için iPhone’daki etkinliği ve gücü azaltır ve iOS 13 ve diğer sürümlerde pil ömrünü büyük ölçüde artırır. Ayarlar> Pil’i açın ve Düşük Güç Moduna geçin . İPhone menü çubuğunuzdaki pil simgesi sarıya döner.
 • İhtiyacı olmayan herhangi bir uygulama için konum hizmetlerini Ayarlar> Gizlilik> Konum Servisleri aracılığıyla kapatın . Uygulama listesine ilerleyin ve konum verilerinin çalışması için uygulama gerektirmeyen uygulamaların üzerine dokunarak ve Asla veya Uygulamayı Kullanırken seçeneğini belirleyerek konum erişimini devre dışı bırakın .
 • Zorunlu yeniden başlatma bazen pil sorunlarını çözebilir.

Sorun: Mobil veri hizmeti devre dışı

Çeşitli kullanıcılar, iOS 13.3’ün yüklenmesi ile mobil hücresel hizmetini kaybettiklerini ve hatta bazılarının Kablosuz bağlantıyı kaybettiğini ve telefon görüşmesi yapamayacağını veya normal kısa mesaj gönderemediğini bildirdi. Apple desteği şu mesajı içeriyor: “Dünden beri iPhone 7 Plus’ın internet bağlantım koptu. Yine de bildirim alabilirim, ancak uygulamayı açtığımda internet bağlantım olmadığını söylüyor. Bu, mobil verilerdeki veya Wi-Fi’deki tüm uygulamalarda oluyor. İOS 13.3 çalıştırılıyor. ” Benzer bir sorun iOS 13.2.2 ve 13.2.3 için de bildirildi. Apple çeşitli çözümler önerdi.

Olası çözümler

 • İçinde Uçak modunda gidin Ayarlar> Uçak Modu ve sırayla açık ve devreden çıkartın.
 • Ağ ayarlarını Ayarlar> Genel> Sıfırla ile sıfırlayın. Sorulduğunda şifrenizi girin. Ağ ayarlarını sıfırlamak istediğinizi onaylayın. Onayladıktan sonra cihazınız yeniden başlatılacak ve varsayılan fabrika ayarlarını geri yüklemek için kaydedilmiş Wi-Fi ağlarını, eşleştirilmiş Bluetooth cihazlarını, hücresel ağları ve VPN’leri silmek için tüm ayarları sıfırlayacaktır.
 • Aşağıdaki adımları kullanarak iPhone’unuzda mobil veri çalışmıyorsa iPhone’unuzu yeniden başlatın veya zorla yeniden başlatmaya zorlayın.

İPhone X veya 11 için:  Güç kapatma kaydırıcısı görünene kadar bir ses düğmesi ve yan düğmeyi aynı anda basılı tutun. Telefonunuzu kapatmak için kaydırıcıyı sürükleyin. Apple logosu görünene kadar yan düğmeyi (sağ tarafta) basılı tutarak telefonunuzu tekrar açın.

İPhone 8, 7 veya 6 için:  Güç kapatma kaydırıcısı görünene kadar yan düğmeyi basılı tutun ve cihazınızı kapatmak için kaydırıcıyı sürükleyin. Ardından, Apple logosu görünene kadar yan düğmeyi basılı tutarak tekrar açın.

İPhone SE, 5 veya öncesi için:  Kapat düğmesi görünene kadar üst düğmeyi basılı tutun ve cihazınızı kapatmak için kaydırıcıyı sürükleyin. Tekrar açmak için Apple logosunu görene kadar üst düğmeyi basılı tutun.

iOS 13.2

İOS 13.2 sürümü, iOS hesaplama fotoğrafçılığı özelliklerine ek katmanlar ekleyen iPhone 11’deki Deep Fusion kamera teknolojisi de dahil olmak üzere kullanıcıların beklediği birkaç yeni özellik getirdi . Siri’yle Mesajları Duyur seçeneği, kulaklarınıza AirPod’lar takılıyken Siri’nin gelen mesajları yüksek sesle okumasına izin verir. Diğer geliştirmeler arasında Müzik uygulaması için dinleme geçmişi, Apple ile kayıtları paylaşmayı seçmenize izin veren geliştirilmiş Siri & Dictation ve çeşitli cilt tonlarını seçme yeteneğini içeren çok çeşitli yeni emojiler sayılabilir.

İOS 13.2 ile Apple, birçok kullanıcının Safari, YouTube, Mail ve diğerleri gibi uygulamaların farklı uygulamalardan ileri geri geçiş yaparken kapanıp yeniden açıldığını ve bazen neden olduğunu bildirdiği çoklu görev ortamına ciddi bir bellek yönetimi hatası tanıttı. veri kaybı. İOS 13.2.2 sürümünde Apple, “uygulamaların arka planda çalışırken beklenmedik şekilde kapanmasına neden olabilir” sorununu ele aldı.

iOS 13.1.3

Apple, iOS 13.1.3 ve iPadOS 13.1.3’ü tüm uygulamaların Mail uygulamasındaki sorunları, Bluetooth bağlantısını ve Game Center uygulamalarındaki performansı ele alması için ek hata düzeltmeleri ve performans iyileştirmeleriyle piyasaya sürdü. Nokta yükseltmelerinin çoğu, herhangi bir yeni özellik eklemek için değil, hataları ezmek için tasarlanmış bakım güncellemeleridir.

İOS 13.1.3 güncellemesi, bir cihazın gelen bir arama için çalmasını veya titremesini veya Mail’de bir toplantı daveti açmanızı engelleyebilecek sorunlar için hata düzeltmeleri ve iyileştirmeler içeriyordu. Güncelleme, bazı araçlarda bağlantıyı kesmek gibi Bluetooth sorunlarını çözmek ve işitme cihazları ve kulaklıklar için güvenilirliği artırmak için tasarlanmıştır. Bir Apple Watch ile eşleşmeyi veya bildirim almayı engelleyebilecek bir sorunu düzeltti. Ayrıca Sesli Notlar için iCloud yedekleme sorunlarıyla ilgili sorunları da giderdi. Ayrıca yaz saati uygulaması Sağlık uygulaması veri sorunu çözüldü.

Sorun: Game Center, iOS 13.2.3’te mevcut değil

İOS 13.1.2, 13.1.3 ve 13.2.3 güncellemelerinde, kullanıcılar “Game Center kullanılamıyor, Player oturum açılmadı” uyarısıyla karşılaşıyor.

Olası çözümler

Nasıl ilerleyeceğiniz konusunda birkaç seçeneğiniz var. İlk olarak, bir ağ sorunu olup olmadığını görmek için Kablosuz ağınızı değiştirmeyi deneyin. Ağınız uygunsa, işte başka olasılıklar.

Cihazınızı fabrika ayarlarına tamamen geri yükleyin – fabrika ayarlarına sıfırlama, eksik güncellemenin düzeltilmesine yardımcı olacaktır. Apple Kimliğinizden çıkış yapmak
için Ayarlar> iTunes> App Store’a gidin ve ardından tekrar oturum açın.
Ağ ayarlarını sıfırlayın ve Game Center’a tekrar erişmeyi deneyin.
Zorla yeniden başlatma da birçok kararlılık sorununu çözebilir.

Sorun: Bluetooth, iOS 13.1.3, 13.2.2’de çalışmıyor

İPhone’unuzun Bluetooth’u diğer Bluetooth cihazlarınızı bağlamaz.

Olası çözümler

 • Uçak modunu açıp kapatmayı deneyin ve ardından ağ ayarlarını sıfırlayın.  Geçerli kaydedilmiş ayarları, Wi-Fi şifrelerini, tercih edilen ağları ve VPN ayarlarını silmek için Ayarlar> Genel> Sıfırla> Ağ Ayarlarını Sıfırla’ya gidin .
 • Bluetooth bağlantısını geri yüklemek için iOS sistemini onarmak üzere yeniden başlatın (yukarıdaki adımlara bakın).

Sorun: iOS 13.2.2’de Apple Pay kurulamıyor

İOS 13.2.2 birçok hatayı optimize etmesine rağmen, bazı kullanıcılar yeni sorunları ortaya çıkarmaya devam etti. Örneğin, bir iPhone 7 kullanıcısı, iOS 13.2.2’deki tüm ayarları sıfırladıktan sonra bile Apple Pay’ı ayarlayamadığını bildirdi.

Olası çözümler:

 • Sorunu çözmenin en hızlı yolu, bir güç yeniden başlatması yapmaktır.
 • Zorla yeniden başlatma işe yaramazsa, Apple Kimliğinizden çıkıp tekrar oturum açın.
 • Bölgeyi sıfırlayın: Ayar> Adınız> iTunes ve App Store’a gidin, Apple Kimliğinizi tıklayın ve ardından Apple Kimliğini Görüntüle’yi seçin. Sıfırlamak için Ülke / Bölge’yi seçin.

Sorun: iOS 13.1.2 ve 3.1.3’te bırakılan aramalar

İOS 13.1.2’nin çağrıların bir dakika içinde düşmesine neden olduğu yaygın raporlar vardı. Apple’ın Twitter destek hesabındaki bir kullanıcı şunları söyledi: “iOS 13 güncellemesinden sonra aramaları çılgınca bırakmak. 13.1.2 güncellemesinden sonra gerçekten kötü. Arama 30 saniye sonra bir dakikaya düşecektir. Telefonu iş için kullanıyorum… iyi bir izlenim değil. iPhone X.… Yeni 13.1.3 güncellemesine rağmen ağım hala düşüyor. ”

Olası çözümler:

Apple, telefon görüşmelerinizi tekrar izlemek için aşağıdaki sırayı önerdi.

Ayarlarınızı kontrol edin:

 • Uçak Modunu açın ve kapatın. Kontrol Merkezi’ni açın ve Uçak Modu’nu açmak için dokunun, beş saniye bekleyin, ardından dokunun.
 • Rahatsız Etmeyin ayarlarınızı, Ayarlar> Rahatsız Etmeyin bölümüne giderek kontrol edin ve kapalı olduğundan emin olun.
 • Ayarlar> Telefon> Engellenen Kişiler bölümünde engellenen telefon numaralarını kontrol edin .
 • Çağrı Yönlendirme’nin Ayarlar> Telefon> Çağrı Yönlendirme’de açık olup olmadığına bakın ve kapalı olduğundan emin olun.
 • Bilinmeyen Aramaları Susturun’un  açık olup olmadığını kontrol edin . Ayar açıksa, bir kişi Kişilerinizde veya Son Kullanılanlarınızda listelenmelidir. Veya numaralarını Posta’da paylaşmış olmalı veya çağrılarının geçebilmesi için bu numarayı kullanarak size bir mesaj göndermiş olmalıdırlar.
 • Telefonun çalmasını sağlamak için söz konusu numarayı Rehber’e ekleyin. Bazı üçüncü taraf uygulamalarından gelen aramalar gerçekleşmeyebilir.

Yazılımınızı güncelleyin:

 • SIM kartınızı çıkarıp yeniden takın.
 • Operatörünüze başvurun.

Bir ağ sıfırlamayı deneyin:

 • Farklı bir ağ bandına geçin. Git > Ayarlar> Hücresel> Hücresel Veri Seçenekler LTE etkinleştirme ve devre dışı bırakmak LTE etkinleştirme , 4G ya da 3G (operatörünüz ve cihaz modeline bağlı olarak).
 • Başka bir kullanıcı Apple’ın Twitter destek hesabına şöyle yazdı : “FYI – Çağrı bırakma sorunuyla ilgili. Telefonumu yedekleyene ve en son iOS ile tam bir geri yükleme yapana kadar aynı sorunu yaşadım ve şimdi her şey yolunda. ” Yani bu da bir seçenek.

Sorun: iOS 13.1.3’te kayıp kişiler

İOS 13.1.3’e güncelledikten sonra, bazı iPhone kullanıcıları Kişiler uygulamasının hatalı olduğunu fark etti. Bazılarının kişi adları var, ancak içeriğinde içerik yokken, diğerleri boş görünüyor. Bu sorun, cihazlarınızı yedeklemenin önemini vurgulamaktadır.

Olası çözümler:

 • İCloud’dan kişileri birleştirin. Kişilerinizin tamamı veya bir kısmı eksikse, mevcut verilerin üzerine yazmadan geri yüklemek için iCloud’u kullanın. Gidin Ayarlar> Adınız> iCloud> Rehber . Kapalıysa Kişiler’i açın. Cihazınız daha önce senkronize edilmiş kişiler için size iki seçenek sunabilir. Bunları iPhone ve Birleştirme’de tutmayı seçin  . Kişilerinizin geri yüklenmesi gerekir.
 • Kişilerinizi iCloud ile yeniden senkronize edin, ardından varsayılan olarak iCloud’u kullanın. Ayarlar> Kişiler> Varsayılan Hesap> iCloud’a dokunun .
 • Tüm ayarları sıfırlayın, ardından kişileri iCloud’dan senkronize edin.
 • İPhone’unuzu fabrika ayarlarına sıfırlayın, ardından yedeklemenizi iTunes veya iCloud’dan geri yükleyin.
 • Oturumu kapatın ve iCloud’a tekrar girin ve ardından kişilerinizi senkronize edin.
 • Tüm kişilerinizi görüntülemek için Kişiler> Grup> Tüm iCloud’u Denetle veya Tüm iPhone’a gidin .
 • Cihazınızı donanımdan sıfırlayın veya yeniden başlatmaya zorlayın.

Sorun: Siri varsayılan olarak hoparlörden arama yapıyor

Apple’ın forumlarında Siri ve telefon görüşmeleri ile ilgili bazı sorunlar ortaya çıktı . “İOS 13’e güncelledikten sonra, Siri’den benim için bir telefon görüşmesi yapmasını istediğimde, aramanın varsayılan olarak her zaman hoparlör kullanılarak yapıldığını fark ettim. Çağrıyı hoparlöre koymak istemiyorum ve telefonumu şanssız bir şekilde yeniden başlatmayı denedim. Her seferinde “Hey Siri, Jim’i ara.” Çağrı yapılır ve hoparlör üzerine yerleştirilir. Daha sonra konuşmayı kapatmak ve ardından aramaya devam etmek için dokunmam gerekiyor. ” Bu, özellikle sürüş sırasında zahmetlidir.

Olası çözümler:

İPhone modelinize bağlı olarak çalışabilecek veya çalışmayabilecek bir geçici çözüm şunlardır: Erişilebilirlik> Dokun> Sesli Yönlendirmeyi Ara> Bluetooth Kulaklık .

Güç düğmesini basılı tutarak Siri’yi uyarırsanız bu da işe yarayabilir, ancak sürüş sırasında ellerinizi direksiyon simidinden çıkarır ve telefonunuzu tutar, bu da hayır.

Orijinal iOS 13 sorunları

Sorun: Üçüncü taraf klavye hatası

Apple, üçüncü taraf klavye uygulamaları hakkında özel bir güvenlik uyarısı yayınladıGboard veya SwiftKey gibi üçüncü taraf klavyeleri veya diğerlerini bağımsız uygulamalar olarak çalıştırabilirsiniz veya ek özellikler sağlamak için cihazınızdaki diğer uygulamalarla iletişim kurmak için işletim sisteminize tam erişim isteyebilirler. İOS 13’teki bir hata, bu uygulamaların onayınız olmasa bile tam erişim elde etmesine neden olabilir. Hata yalnızca tam erişime sahip klavyeleri etkiledi, bu da Apple’ın yerleşik klavyesinin veya tam erişim istemeyen diğer klavye uygulamalarının etkilenmediği anlamına geliyor. Tam erişim ile klavye geliştiricileri tuş vuruşu verilerini yakalayabilir. Tam erişim ile Gboard, Google aramalarını doğrudan Google’a gönderilen klavyeden gerçekleştirmenizi sağlar. Google’a güvenebilir veya güvenmeyebilirsiniz, ancak aynı bilgilere sahip daha az bilinen başka bir üçüncü taraf uygulamasına güveniyor musunuz?

Çözümler

 • İPhone, iPad veya iPod touch’ınızdaki üçüncü taraf klavyeleri etkileyen bir sorunu gidermek için iOS 13.1.1 veya iPadOS 13.1.1 sürümüne güncelleyin.
 • Bilginiz veya rızanız olmadan tam erişime izin verilip verilmediğini kontrol edin ve Ayarlar> Genel> Klavye> Klavyeler’e dokunarak izinleri alıkoyun .
 • Kesinlikle güvenmediğiniz üçüncü taraf klavyeleri kaldırın.

Sorun: Apple Mail çeşitli sorunlar

İOS 13 Mail performansı ile ilgili çok sayıda sorun bildirildi. Bunlar arasında iPhone Mail uygulaması güncellenmiyor, kilitleniyor, iPhone veya iPad’de senkronize edilemiyor, açılmıyor, mesaj gönderilemiyor, uygulamanın başlatıldığında taslak mesajlar açılıyor, e-posta ve üçüncü taraf posta hesapları yüklenemiyor, posta bildirimleri başarısız, yeni hesapların oluşturulmasına izin vermeme, push çalışmıyor ve size kimin e-posta gönderdiğini göremediğiniz gönderici sorunu yok. Bir kullanıcı Apple’ın Twitter destek hesabında şunları söyledi : “Gönderenin kim olduğunu görememek bir şey. Ancak yanıtı işaretlerseniz alıcı alanı boştur. Ayrıca, konu üzerinde arama yapamazsınız. Postalarım artık alıcılara yinelenen e-postalar gönderiyor. Gerçekten sinir bozucu bunu nasıl durdurabilirim? ”

Çözümler

Yaşadığınız şeye bağlı olarak, iOS 13’te hatalı çalışan bir Posta uygulamasının sayısız çözümü vardır. İşte Mail uygulaması işlev bozukluğu ile ilgili bir dizi sorun ve çözüm.

 • App Store’u kontrol ederek Mail’e eklemiş olabileceğiniz Yahoo Mail veya Gmail gibi üçüncü taraf uygulamalar için yazılım güncellemelerinin olup olmadığını kontrol edin.
 • Posta bildirimleri çalışmıyorsa, Posta uygulaması için etkinleştirildiklerinden emin olun. Ayarlar> Posta> Bildirimler> Bildirime İzin Ver’i başlatın .
 • Birden fazla Posta hesabı oluşturamıyorsanız, hesap eklemenizi engelleyen Kısıtlama ayarlarını devre dışı bıraktığınızdan emin olun. Ayarlar> Ekran Saati> İçerik ve Gizlilik Kısıtlamalarını Seç> İzin Verilen Uygulamalar> Posta öğelerini başlatın ve anahtarı açın. Bu, posta uygulamasına birden fazla hesap eklemenizi sağlar.
 • Hücresel Veriler için Posta Uygulamasını Ayarlar> Hücresel ile etkinleştirin  ve Posta seçeneğini açın.
 • Ağ Ayarlarını Ayarlar> Genel> Sıfırla> Ağ Ayarlarını Sıfırla ile sıfırlayın . Devam etmek için parolanızı girmeniz istenecektir.
 • Ağı sıfırlamak işe yaramazsa, Ayarlar> Parolalar ve Hesaplar ayarları> Yeni Veri Al ayarlarını kullanarak hesap etkinliğini kontrol eden Push , Getir veya Manuel seçeneklerini kontrol edin .
 • Posta uygulamasından çıkmaya zorlayın ve yeniden açın. Posta düzgün eşitlenmediğinde popüler bir çözümdür. Çalışan tüm uygulamaları görüntülemek için Ana Ekran düğmesine çift tıklayın, kapatmak için uygulamaları yukarı kaydırın ve Mail’i yeniden başlatın.
 • İPhone posta uygulamanız çöküyorsa, cihazınızı yeniden başlatmayı deneyin.
 • Her şey başarısız olursa, Mail hesabını cihazınızdan kaldırın ve tekrar ekleyin. Ayarlar> Şifreler ve Hesaplar’a dokunun  . Posta hesapları ekranda görüntülenecektir. Hatalı hesabı seçin ve tıklayın. Göreceksiniz Sil Hesap ekranının altındaki seçeneği. Hesabı cihazınızdan kaldırmak için tıklayın. Sonra tekrar kurun.

Sorun: Anımsatıcılar senkronizasyonu başarısız oldu

İOS 13 ile Hatırlatıcılar yepyeni bir arayüz, yeni organizasyon özellikleri, akıllı listeler, yeni bir hızlı araç çubuğu ve fotoğraf, web bağlantısı ve belge ekleme özelliği kazanıyor. Ancak bazı kullanıcılar, senkronizasyon notları, eksik listeler, silinmiş hatırlatıcılar, varsayılanlara geri dönen liste adları, yanlış tarihler ve saatler ve diğer senkronizasyon sorunları ile ilgili sorunları bildirir. Üzerinde bir giriş Apple’ın Heyecan destek hesabına okur: “Lütfen düzeltme hatırlatmaları zaten! Tam bir karmaşa. İOS 13’e güncelledikten sonra hatırlatıcılarıma erişemedim. İPhone’umu 13.1.1’e güncelledik ve daha da kötüleştirdi. http://iCloud.com artık hatırlatıcılarımı göstermeyecek. ”

Çözümler

Apple , Mac’iniz de dahil olmak üzere tüm cihazlarınız en son yazılımı çalıştırmadığı sürece Hatırlatıcıların düzgün senkronize edilmeyeceğini kabul etti . Apple’a göre, “Yeni sürüm hatırlatıcılar, iOS ve macOS’un önceki sürümleriyle uyumlu değil. İPhone’unuzdaki hatırlatıcılarınızı iOS 13 ile yükseltirseniz, aynı iCloud hesabını kullanan iPad ve Mac’iniz iPadOS ve macOS 10.15 Catalina mevcut olana kadar hatırlatıcılarınıza erişemez. ” Apple, iCloud.com’daki tüm Hatırlatıcılarınıza erişebileceğinizi ve iOS 13 çalıştıran kullanıcıların macOS Catalina yayınlanıncaya kadar Hatırlatıcıların tam yükseltmesini ertelemelerine izin verdiğini söylüyor. Kullanıcılar Hatırlatıcılar sorununu nasıl önleyebileceklerini aşağıda açıklamaktadır.

 • İOS 13’e güncelledikten sonra Hatırlatmalar uygulamasını ilk kez açmadan önce cihazınızı internete bağlayın.
 • Uygulamayı başlattıktan sonra, Hatırlatıcılara Hoş Geldiniz ekranı bazı kullanıcılara uygulamayı şimdi veya daha sonra yükseltme seçeneği sunabilir. Anımsatıcılar, paylaşılan Anımsatıcılar listeleri veya yükseltmeniz gereken diğer cihazlar hakkında da bilgi verir.
 • Şimdi Yükselt’e dokunun ve Daha Sonra Yükselt’e dokunursanız uygulamanın ekranında mavi bir Yükselt düğmesi bulunur. Yeni sürüme geçirmeye karar verdiğiniz anda ona dokunun.
 • Yeni sürüme geçiş işlemi yalnızca birincil iCloud hesabınızdaki mevcut hatırlatıcıları etkiler, diğer iCloud, CalDAV veya Exchange hesaplarındaki hatırlatıcıları etkilemez.
 • Apple ayrıca, Kişi Ekle işlevini kullanarak bir Hatırlatıcılar listesinin paylaşılmasının iOS 13’te çalışmadığını, ancak gelecekteki bir güncellemede sorunun çözüleceğini vaat ediyor.

Sorun: App Store ile bağlantı sorunları

İOS 13 ile hem Wi-Fi hem de hücresel olarak bildirilen çeşitli ağ sorunları oldu. Apple destek Twitter sitesi şu mesajı aldı : “ Hücresel ağ üzerinden App Store’a erişmekte sorun yaşıyorum. İOS 13, 13.1 ve 13.1.1’de benim için çalışmadı. Sadece işe almak için sürekli yenilemek tutmak zorunda. Telefonumu fabrika ayarlarına sıfırladım ve bu da işe yaramadı. ” Bağlantı sorunları, iTunes Store, App Store veya Apple Books’u başlatmaya çalıştığınızda iTunes Store’a bağlanamayacağınız uyarısını içerebilir. Bazen mağaza hiçbir şey yüklemez veya indirmenin ortasında asılı kalır.

Çözümler

Apple , App Store, iTunes Store ve Apple Books için hücresel bağlantı sorununun nasıl çözüleceğine dair bazı ipuçları verdi.

 • Çevrimiçi olduğundan ve İnternet’e bağlı olduğundan emin olmak için cihazınızdaki ayarları ve ağ bağlantılarını kontrol edin. Yüklendiğinden emin olmak için herhangi bir web sitesine bağlanmak için tarayıcınızı kullanın. Başlamazsa, aynı ağa farklı bir cihaz bağlamayı deneyin. Cihazlarınızdan hiçbiri internete erişemezse, Wi-Fi yönlendiricinizi sıfırlamak için açın ve kapatın. Wi-Fi ağınıza hala bağlanamıyorsanız, internet sağlayıcınızdan yardım alın. Yalnızca ilk cihazınız internete bağlanamıyorsa, iPhone, iPad veya iPod touch’ınızdaki Wi-Fi ile ilgili yardım alın.
 • Cihazınızdan İnternet’e bağlanmak için hücresel servisi kullanıyorsanız, Ayarlar> Hücresel> Hücresel Veriler aracılığıyla iTunes Store, App Store ve Apple Books için hücresel verilerin açık olduğundan emin olun . Bölgesel hizmet kesintileri olup olmadığını görmek için Apple Sistem Durumu sayfasını kontrol edin.
 • Apple Kimliğinizle giriş yapamıyorsanız Apple Kimliği parolanızı sıfırlayın. Apple Kimliğinizi veya şifrenizi kısa bir süre önce değiştirdiyseniz, oturumu kapatıp tekrar oturum açmanız gerekebilir.
 • Ödeme bilgilerinizi doğrulamanız istenirse, ödeme yönteminin, adının ve fatura adresinin doğru olduğundan emin olun.
 • Yazılımınızı iOS’un en son sürümlerine güncelleyin.
 • Cihazınızdaki tarih ve saatin saat diliminize göre doğru ayarlandığından emin olun. Gidin Ayarlar> Genel> Tarih ve Saat ve mafsal otomatik Set .