Ana sayfa Bilgisayar İnstagram Hikayelerine Müzik Ekleme Android ve İos’ta Nasıl Yapılır ?

İnstagram Hikayelerine Müzik Ekleme Android ve İos’ta Nasıl Yapılır ?

instagram-hikayelerina-muzik-ekleme-nasil-yapilir

Doğrudan Instagram’dan müzik ekleyin veya Spotify, SoundCloud ve Shazam gibi en sevdiğiniz müzik akışı hizmetlerinden melodiler alın. Sadece bu basit adımları takip edin.

Instagram Hikayeleri yapmak kolaydır , ancak onları gerçekten eğlenceli hale getirmek istiyorsanız çok fazla düşünce gerektirebilir. Neyse ki Instagram, hikayelerinizi mümkün olduğunca eğlenceli hale getirmenize yardımcı olacak bir dizi araç sunuyor.

Belki bazı harika fotoğraflar veya videolar ve üstte katman oluşturmak için bazı serin filtreler ve çıkartmalar var, ancak hikayenizde hala önemli bir faktör eksik – müzik. (instagram hikayeye müzik koyma )Instagram, kendi kütüphanesinden ve Spotify, SoundCloud ve Shazam gibi en sevdiğiniz müzik akışı servislerinden bir dizi melodi sunar . İşte müzik ve Instagram hakkında bilmeniz gereken her şey.

Instagram’dan Müzik Ekleme

instagram-muzik-ekleme

İlk olarak, doğrudan Instagram’dan müzik ekleyeceğiz. Hikayenizi başlatmak için kamera düğmesine veya Hikayeniz simgesine dokunun. Kamera ekranında fotoğrafınızı veya videonuzu çekin. ( instagram hikayeye müzik ekleme android )İstediğiniz filtreleri veya özel efektleri uygulayın. Hikayenize bir melodi eklemeye hazır olduğunuzda, ekranın üst kısmındaki Çıkartma simgesine dokunun. Ardından Müzik etiketine dokunun.

Müzik Arama

instagram-muzik-arama

Müzik ekranında, belirli bir melodi aramak için ekranın üst kısmındaki arama alanını kullanın. Şarkı, sanatçı veya albüme göre arama yapabilirsiniz. Beğendiğiniz bir şarkı mı buldunuz? Kısa bir klip dinlemek için ( instagram hikayeye müzik ekleme yok )Oynat düğmesine dokunun. Aklınızda belirli bir şarkı veya sanatçı yoksa, Popüler, Türler (rock, pop, caz, klasik, sinematik) veya Moods’a (eğlenceli, neşeli, romantik, tatlı) göz atın.

Hikayelere Müzik Ekleme ve Düzenleme

Hikayelere Müzik Ekleme ve Düzenleme

Bir seçim yapmaya hazır olduğunuzda, hikayenizde istediğiniz şarkıya dokunun. Hikayeniz için statik bir resim kullanıyorsanız, müzik en fazla 15 saniye boyunca çalışır. Instagram’ın ayrı 15 saniyelik bölümlere ayırdığı bir videoyla çalışıyorsanız, müzik tüm video çalıştığı sürece çalacaktır.

Bir fotoğrafla artık parçanın hikayenizde hangi bölümünün oynatıldığını belirleme fırsatına sahip olacaksınız. Şarkının eklenmesini istediğiniz bölümünü bulana kadar kaydırma çubuğunu hareket ettirin. (müzik ekleme ios) Görüntüsünü değiştirmek için fotoğrafın küçük resmine dokunun.

Bazı şarkılar arasından seçim yapabileceğiniz birden fazla görüntü bulunur, hatta bazıları müzik çalarken ekranda görünen şarkı sözleri bile sunar. Seçtiğiniz resimden memnun olduğunuzda Bitti’ye dokunun ve şarkı hikayenize bir çıkartma şeklinde eklenir.

Müzik Etiketini Yerleştirme

Müzik Etiketini Yerleştirme

Müzik seçiminizi tamamladıktan sonra, şarkı hikayenizde bir çıkartma olarak görünür. Bu noktada, birkaç seçeneğiniz var. Parmağınızla ekranın etrafında hareket ederek çıkartmanın hikayenize nereye yerleştirileceğini seçebilirsiniz. İki parmağınızı kıstırarak ve genişleterek çıkartmanın boyutunu değiştirin. Etiketin yönünü değiştirmek için iki parmağınızı kullanın ve döndürün. Çıkartmanın görünümünü değiştiren önceki ekrana geri dönmek için iki kez dokunun ve ardından hikayenize geri dönmek için Bitti öğesine dokunun.

Bir video kaydettiyseniz, hikayeyi göndermeden önce çıkartmanızla daha da fazlasını yapabilirsiniz. (instagram müzik ekleme programı) Üzerinde tutun ve çıkartmayı videodaki belirli bir kişiye veya nesneye sabitleyebilirsiniz. Bu, etiketin videoda hareket ettikçe nesne ile birlikte hareket edeceği anlamına gelir.

Müzikli Hikayeleri Yayınlama ve Görüntüleme

Müzikli Hikayeleri Yayınlama ve Görüntüleme

Müziği değiştirmeyi tamamladığınızda, hikayenizi müzik seçimi ile yayınlamak için Hikayeniz simgesine dokunun. Alternatif olarak, yalnızca belirli kişilerin görmesini istiyorsanız, özel bir kişi grubuna göndermek için Arkadaşları Kapat’a dokunabilir veya Gönder’e dokunup hangi kullanıcıların alması gerektiğini seçebilirsiniz.

Hikayenizi görüntülemek için Hikayeniz simgesine dokunun. (instagram hikayerine müzik atma işlemi nasıl yapılır ) Hikayeniz, müzik otomatik olarak çalarken görünür. Şarkı etiketine dokunmak müziği duraklatır ve oynat / duraklat düğmesi ve diğer seçeneklerle bir müzik çaları getirir. Takipçileriniz hikayenizi görebilir ve müziği aynı şekilde çalabilir.

Yüklenen Ortama Müzik Ekleme

Yüklenen Ortama Müzik Ekleme

Bir hikayede kullanmak istediğiniz mevcut bir fotoğraf veya videoya müzik de ekleyebilirsiniz. Sol üstteki kamera simgesine dokunun. Fotoğraf kitaplığınızı görmek için yukarı kaydırın. Hikayenize eklemek istediğiniz fotoğrafları veya videoları seçin ve İleri’ye dokunun. Müzik eklemek için ekranın üst kısmındaki araç çubuğunda bulunan çıkartma simgesine dokunun, ardından Müzik çıkartmasını seçin.

Yüklenen Medya Hikayesini Tamamlama

Bu noktadan itibaren, süreç Instagram uygulamasında yakaladığınız bir fotoğrafa veya videoya müzik eklemekle aynı şeydir. İstediğiniz müziği bulun ve seçin. Sonra şarkının hangi parçasının çalacağını seçin. Müzik etiketini hikayenize yerleştirmek için Bitti’ye dokunun.

Harici Bir Hizmetten Müzik Ekleme

Spotify , SoundCloud ve Shazam’dan müzik eklemek  için önce o hizmet için uygulamayı açıp bir şarkı seçmeniz gerekir.  Hangisini kullanmak istediğinize bağlı olarak Spotify, SoundCloud veya Shazam için mobil uygulamanız olduğundan emin olun  . Her birini kontrol edelim. ( Resim: Çıkarma )

Spotify’dan Instagram Hikayelerine Şarkı Ekle

Spotify uygulamasını açın. Instagram hikayesinde paylaşmak istediğiniz bir şarkıyı hızlandırın. Elips simgesine dokunun ve Paylaş seçeneğini seçin. Paylaşım seçenekleri arasında Instagram Hikayeleri için bir seçenek var. Ona dokunun ve seçtiğiniz şarkının kapak resmiyle göründüğü Instagram hikayenize yönlendirilirsiniz. Hikayenize metin, çıkartmalar ve diğer efektler ekleyebilirsiniz. Seçtiğiniz şarkıyla hikayeyi göndermek için Hikayeniz simgesine dokunun.

Instagram’dan Spotify’ı aç

Hikayeniz gönderildikten sonra, Spotify’a geri bir bağlantı görevi görecektir. Görüntülemek için Hikayenize dokunun, ardından şarkıyı uygulamada açmak için Spotify’da Oynat’a ve ardından Spotify’ı Aç’a dokunun. Hikayenizi görüntüleyen herkes şarkıyı Spotify’da bu şekilde açabilecektir.

SoundCloud’dan Şarkıyı Instagram’a Ekle

SoundCloud uygulamasını açın. Hikayenize eklemek istediğiniz şarkıyı seçin. Söz konusu şarkının Paylaş simgesine dokunun ve şarkıyı ve ilişkili görüntüyü Instagram uygulamasına aktarmak için Instagram Hikayelerine Paylaş’ı seçin.

Instagram’dan SoundCloud’u açın

Hikaye yayınlandıktan sonra, SoundCloud’daki şarkıya bir bağlantı görevi görecektir. Hikayeyi görüntüleyin, SoundCloud’da Çal’a, ardından şarkıyı uygulamada açmak için SoundCloud’u Aç’a dokunun.

Shazam’dan Instagram Hikayelerine Şarkı Ekle

Apple’ın sahip olduğu Shazam , diğer müzik hizmetlerinden farklı olarak zaten dinlediğiniz bir şarkıyı analiz eder ve sizin için tanımlar. Bir şarkıyı kimin çaldığını bilmediğinizde veya şarkı adını hatırlayamadığınızda özellikle yararlıdır. Ayrıca uygulamayı müzik çalabilir ve Instagram’a gönderebilirsiniz.

Shazam uygulamasını açın. Yakınınızda çalan müzik varsa, uygulamanın şarkıyı tanımasına izin verin, ardından Shazam’daki şarkıya dokunun. Diğer simgesine dokunun, Paylaş’ı seçin ve ardından Instagram Hikayeleri’nin şarkıyı ve sanat eserini Instagram uygulamasına gönderme seçeneğine dokunun.

Instagram’dan Shazam’ı aç

Hikaye yayınlandıktan sonra, Instagram üzerinden Shazam uygulamasına geri dönebilirsiniz. Hikayeyi Instagram’da açın, Shazam’da Diğer’e dokunun, ardından şarkıyı uygulamada çalmak için Shazam’ı Aç’a dokunun.