Ana sayfa Mobil Grup Facetime Araması Nasıl Yapılır ?

Grup Facetime Araması Nasıl Yapılır ?

İOS'ta Grup FaceTime Başlatma

FaceTime , Mac ve iOS platformu için ses ve video konferansı için en popüler mekandır, ancak 2018’den önce sadece iki kişi ile sınırlıydı. Ancak bunların hepsi değişti ve bugün, FaceTime sohbetlerine 32’ye kadar katılımcı ekleyebilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Sistem gereksinimleri

Grup FaceTime video görüşmeleri için iOS 12.1.4 veya daha yenisi veya iPhone 6s veya daha yenisinde iPadOS / iOS , iPad Pro veya daha yenisi, iPad Air 2 veya daha yenisi, iPad mini 4 veya daha yenisi, iPad (5. nesil) veya daha yenisi veya iPod gerekir dokunmatik (7. nesil). İOS 12.1.4’ü destekleyen önceki Apple donanım modelleri yalnızca sesli olarak grup çağrılarına katılabilir. Mac için FaceTime sesli veya video görüşmeleri için MacOS 10.7 veya üstü, çalışan bir internet bağlantısı ve yerleşik veya bağlı bir mikrofon veya kamera gerekir.

İOS’ta Grup FaceTime Başlatma

FaceTime uygulamasından başlayarak

FaceTime uygulamasından başlayarak

Grup FaceTime araması yapacak kişileri bulmak için kişi listenizi kullanabilirsiniz. Adları mavi görünen kişiler en az iOS 12.1 çalıştırıyor ve FaceTime destekli bir cihaza sahip. Gri renkte görünen kişi adlarının FaceTime için uyumlu donanımı veya yazılımı yoktur. Ses ve video düğmeleri yeşil olmalı ve seçtiğiniz katılımcılarla grup araması başlatabileceğinizi gösterir.

 • Ayarlar> FaceTime’a gidin  ve FaceTime kontrolüne geçin .
 • FaceTime’ı başlatın ve sağ üst taraftaki Ekle düğmesine dokunun .
 • Kişi adlarını, telefon numaralarını veya e-posta adreslerini girin veya Kişiler uygulamasını açın ve oradan kişi ekleyin.
 • Aramaya başlamak için Ses veya Video’ya dokunun .

Mesajlar uygulamasından başlayarak

Ayrıca Grup FaceTime’ı doğrudan Mesajlar’daki mevcut bir grup oturumundan başlatabilirsiniz.

 • Mesajlar’ı başlatın ve bir grup görüşmesi başlatın veya mevcut bir grup görüşmesine gidin.
 • Grup görüşmesinin üst tarafındaki Kişiler dairesine dokunun.
 • FaceTime’a dokunun ve aramanızı başlatın.

Grup FaceTime çağrısına kişi ekleme

Bir Grup FaceTime çağrısına birini eklediğinizde, kaldırılamaz, ancak bu yeni kişi X’e dokunarak çağrıya katılımlarını sona erdirebilir . İki veya daha fazla katılımcı hala sohbet ediyorsa, arama etkin kalır.

 • Çağrıdan, ekranın altından yukarı doğru hızlıca kaydırın.
 • Kişi Ekle’ye dokunun .
 • Kişinin adını, telefon numarasını veya e-postasını girin.
 • FaceTime’a Kişi Ekle’ye dokunun .

Grup FaceTime çağrısına katılma

Birisi sizi bir Grup FaceTime çağrısına katılmaya davet ettiğinde bir bildirim alırsınız. İlk başta reddedseniz bile, devam ederken aramaya katılmak için öğesine dokunabilirsiniz.

 • Mesajları bir çağrı katılmak için ekranınızın veya musluktan üstündeki bildirime hafifçe Üyelik hemen bağlanmaya Mesajları grup sohbetinden.
 • FaceTime uygulamasından bir aramaya katılmak için FaceTime’daki etkin aramaya gidin ve simgesine dokunun.

Grup çağrıları nasıl görünür?

Bir FaceTime çağrısındaki tüm katılımcılar birbirlerini ayrı küçük resimler pencerelerinden görebilir. Geçerli konuşmacının görüntüsü vurgulanır ve ekranın en üstüne taşınır. Uygulama, katılımcı görüntülerini ne kadar konuştuklarına, ne kadar konuştuklarına, konuşma ses düzeylerine ve fiziksel hareketlere göre otomatik olarak yeniden boyutlandırır. Sadece işlemleri dinleyenler ekranın alt kısmında görünür. Çağrı bittiğinde, her kişi bağlantıyı kesmek için X düğmesine dokunur.

Mac’te Grup FaceTime çağrısı başlatma

MacOS 10.14.3’ten itibaren, tıpkı iOS’ta olduğu gibi 32 kişiye kadar sohbet etmek için Group FaceTime’ı kullanabilirsiniz. FaceTime, aynı anda etkin hoparlörlerle ilgili olarak dört ila dokuz arasında video görüntüsü döşemesi görüntüler.

FaceTime uygulamasını kullanma

 • FaceTime uygulamasını başlatın ve eklemek istediğiniz kişilerin e-posta adreslerini veya telefon numaralarını girmek için arama alanını kullanın.
 • Bir kişi rehberinizde zaten varsa, onların adını girin veya listeden seçin, ardından Ekle .
 • Arama için Ses veya Video’yu tıklayın .
 • FaceTime uygulamasından aramaya katılmak için etkin aramanın yanındaki simgesini ve ardından katılmak için tıklayın.
 • Bir bildirimden aramaya katılmak için Katıl’ı tıklayın .
 • Görüşme sırasında ayarları değiştirmek için ekran kontrollerini göstermek için farenizi FaceTime penceresinin üzerine getirin.

Mesajlar uygulamasını kullanma

 • Mesajlar uygulaması aracılığıyla bir FaceTime araması başlatabilir veya bildirim yoluyla devam eden mevcut bir aramaya katılabilirsiniz.
 • Mesajlar uygulamasından bir aramaya katılmak için grup görüşmesinde Katıl’ı tıklayın .
 • Bir Grup FaceTime çağrısına kişi eklemek için, kenar çubuğunu göstermek üzere tıklayın ve ardından yeni bir kişi eklemek için tıklayın.

Çağrıya özel efektler ekleme

rup aramasındaki katılımcılar arama sırasında çıkartma, metin, Animoji, Memoji ve diğer efektler ekleyebilir – iPhone X veya daha yeni bir sürümünüz varsa , iPad Pro 11 inç (1. ve 2. nesil) veya iPad Pro 12.9 inç (3. nesil ve üstü). Face ID olmayan cihazlar için, FaceTime Grup aramaları için filtreler, metin ve şekiller gibi diğer kamera efektleri kullanılabilir. Memoji etiketlerini ve emoji etiketlerini kullanmak için iOS 13 veya iPadOS’a ihtiyacınız var.

 • Ekrana dokunun ve ardından simge panelinden yıldız simgesine dokunun.
 • Animoji, üç renkli daireler Filtre simgesi, Aa Metin simgesi veya kırmızı dalgalı Şekil simgesi gibi istediğiniz efektin simgesine dokunun.

Görüşme sırasında ayarları değiştirme

Ne tür bir konferansta olursanız olun, FaceTime uygulamasındaki ses ve video ayarlarını istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. Musluk Kamera Makineyi kapatmak ve tekrar açmak için tekrar dokunun kapatır. Musluk Kapak arka kameraya geçiş ve öne bakan kamera geri dönmek için tekrar dokunun. Musluk Sessiz Sesi kapatmak ve ses sırtını dönmeye tekrar dokunun. Sessiz ve hoparlör arasında geçiş yapmak için Hoparlör öğesine dokunun .