Ana sayfa İncik Boncuk Fermuarı Olan Şeyler; 9 Adet Tasarım Fikri

Fermuarı Olan Şeyler; 9 Adet Tasarım Fikri

Elinizde fazladan fermuar mı kaldı üzülmeyin. Her şeyin illaki değerlendirileceği mutlaka bir yer, bazı ürünlerde fermuarı olan şeyler illa ki vardır. Dikiş kutusunda tekrar kullanılmayı bekleyen fermuarlar bakınca sizde üzülüyorsanız, onlar ile bir birinden farklı modellerde tasarımlar yapmak size kalmış. Atıl durumdaki, boşta kalan, fazla gelen fermuar ile yapılacak olan 9 adet tasarım fikri.

1.Fermuar İle Renkli Cüzdan Yapımı

fermur ile yapılan renkli cüzdan
fermur ile yapılan renkli cüzdan

Fazladan kalmış olan 10-15 tane kadar renkli fermuarları yan yana dikerek resimdeki gördüğünüz harika cüzdanı tasarlayabilirsiniz. Yanlız bu cüzdanın her yerden açılabilir olduğunu unutmayın.

2. Fermuarı Olan Terlik İpi Yapımı

Fazladan kalmış olan fermuarlar ile yapılacak olan şeylerden bir tanesi parmak arası terliklerinizi yenilemektedir. iplik kopan ve bir daha kullanamayacağınız terliklerinizi bu yöntem ile 2 adet fermuar kullanarak kolayca yenileyebilirsiniz. Fermuarı olan şeyler den bir tanesi de budur.

3. Fermuarı Olan Şık Bileklik Yapımı

Boşta olan fermuarları kullanacağınız diğer bir alan ise; onlar ile sade bir bileklik yapmaktır. Yapımı oldukça kolay olan bu ürün için önce fermuarın kumaş bölümü kesiniz. Ardından Boyutunu ayarlayarak her iki ucunu birleştireceğiniz bir kopça kullanın. İşte hazır. Resimdeki örneklere bakarak yapılacak olan şeyler konusunda başka fikirler canlandırabilirsiniz.

4. Fermuardan Olan Saç Bandı Tasarlamak

Kullanmadığınız en geniş fermuarı tercih ederek resimdeki ilginç bir saç bandı tasarlayabilirsiniz. Başka yerde görme ihtimaliniz düşük olan bu ürün ile bu konuda ilk olabilirsiniz.  

5. Fermuardan Örgülü Çanta Yapmak

Evinizdeki bütün boşta olan fermuarları toparlayın. Aşağıdaki resimde olduğu gibi adeta bir hasırdan sepet örüyormuş gibi birini üstten birini alttan geçirerek, resimdekinin aynısını yapın. Sonrasında kenarlarından birbirine dikin. Son olarak kare olan bu çantaya sap yapmak için iki tane kalın fermuarı yanlarından dikin, işte hazır.

6. Dekor Amaçlı Fermuar Kullanmak

Bu kullanım amacı tamamen size kalmış. Özgür iradeniz ve zevkinize göre harikalar yaratmak sizin elinizde. Örnek vermek gerekirse bir tanesini ajandanızın, günlüğünüzün bir kenarına yapıştırıp hoş bir görüntü elde edebilirsiniz. Ya da fermuara kurdele formu verip çantanıza, ceketine yapıştırabilirsiniz.

7. Fermuardan Şık Bilezik Yapmak

Güzel bir bileklik yapmak istiyorsanız kalın bir fermuar kullanmanız gerekir. Takı tasarım malzemesi satan her yerde bulabileceğiniz zincir, zımba, trok gibi gibi materyelleri yapışkan yardımıyla fermuardaki kumaş bölüme yapıştırarak harika tasarım oluşturabilirsiniz. Sonrasında kurumaya bekletin. Kuruduktan sonra ise iki adet kopçayı fermuarın iki kenarına takarak şık bir bileklik olarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

8. Fermuar İle Kolye Yapmak

İki adet uzun bir fermuarı ortaya koyun. Fermuarın kumaş kısımlarını temizce kesin.  ve metal kısımlarını aldıktan sonra, kalan bu iki metal fermuarın iki köşesini bir araya getirin. Tercih edeceğiniz bir metal parçalarla iki uçlarını bir araya getirdiğiniz bu ikili fermuarı artık kolye olarak kullanabilirsiniz.

9. Fermuar İle Burma Bilezik Yapmak

İki adet fermuarı birbirine yanlarından güzelce dikin. Diktikten sonra, başka bir fermuarı resimde gördüğünüz gibi kesin. Metal kısımlarını da keserek küçük parçalar haline getirdiğiniz bu fermuarları, dikmiş olduğunuz fermuar bilekliğin üstüne spiral ya da çizgi formunda; dilediğiniz şekli yaparak yapıştırın. Son olarak bilekliğin iki kenarını kapatabilmek için kopça takın.