Ana sayfa Bilgisayar En İyi Ücretli ve Ücretsiz Ekran Görüntüsü Alma Programı Windows & Mac...

En İyi Ücretli ve Ücretsiz Ekran Görüntüsü Alma Programı Windows & Mac 2021

Masaüstü PC bilgisayarda veya laptopta daha ekran görüntüsünün nasıl alınacağını anlatmıştık. Bu yazıda ekran görüntüsü alma konusundakendisini ispatlamış, kullanıcılar tarafından beğenilen en kolay ve en iyi ücretli veya ücretsiz programlar hakkında bilgi vereceğiz. Bilgisayar ekranınızı yakalamak, öğreticiler oluşturmadan web anlarını gelecek nesiller için yakalamaya kadar her türlü durumda son derece kullanışlı bir numaradır. En popüler beş ekran yakalama uygulamasına bir göz atın.

Bu haftanın başlarında sizden en sevdiğiniz ekran yakalama araçlarını paylaşmanızı istedik . Yüzlerce oy girdiniz ve şimdi ekran yakalama krallığının kralı olarak değerlendirmeniz için beş harika ekran yakalama aracıyla geri döndük.

Ekran Alıntısı Aracı (Windows, Ücretsiz)

Windows 7, Windows Vista ve Windows XP Tablet Edition için Deneyim Paketi’nde bulunan Snipping Tool, birçok kullanıcı için mükemmel bir nişe sığar. Yüksek güçlü ekran yakalama araçlarına ihtiyaç duymayanlarınız için Snipping Tool’un temel işlevselliği tüm ekranı, tek tek pencereleri veya kullanıcı tarafından belirlenen yakalama alanlarını yakalamanızı sağlar. 

Ekran Alıntısı Aracı, ekran görüntülerinizi vurgulama ve yazma yeteneği gibi son derece temel düzenleme işlevlerine de sahiptir. Diğer ekran yakalama araçlarında bulunan daha gelişmiş özelliklerden yoksundur, ancak Windows’un önceki sürümlerinde ve daha gelişmiş uygulamalarda sinir bozucu Baskı Ekranı ve Yapıştır stili ekran yakalama arasındaki boşluğu doldurmak için harika bir iş çıkarır. Snipping Tool, sisteminizde zaten varsa ve ekran yakalama ihtiyaçlarınız minimum ve uzaksa sağlam bir seçimdir.

FastStone Capture (Windows, 20 $)

FastStone Capture, kendi adına hızlı olana kadar yaşar; Bu uygulama hafif ve son derece duyarlı. Geniş bir arayüze sahip değildir, ancak küçük kullanıcı arayüzünde bir ekran yakalama işgücü vardır. FastStone Capture birden fazla pencere, bölge ve çok seviyeli menüyü yakalayabilir. Ekran görüntülerini otomatik olarak bir FTP sunucusuna yükleyecek, e-postayla gönderecek veya bir Word veya Power Point sunumuna gömecek şekilde ayarlayabilirsiniz. 

Buna ek olarak, bu esnek araç ses girişini destekleyen temel ama çok etkili bir tarama aracı içerir. FastStone Capture, toplu üretim ekran görüntülerini bir çırpıda yapan önceden ayarlanmış seçeneklerle otomatik olarak bir altyazı istemek üzere ayarlanabilir. Başka bir küçük ama kullanışlı özellik, kolay renk örneklemesi için yerleşik renk seçici.

Jing (Windows / Mac, Ücretsiz)

Jing, her ikisi de yazılım şirketi TechSmith tarafından üretilen ürünler olan başka bir ekran görüntüsü aracının Snagit’in spartan bebek kardeşi. Jing, ekran yakalama kalabalığında bir niş doldurur ve ekran görüntülerini paylaşmak isteyen kişilerin bunu mümkün olduğunca çabuk yapmasına izin verir. Jing’i yükleyip Screencast.com’da bir hesap oluşturduğunuzda, Jing’i Flickr hesabınıza veya YouTube hesabınıza yükleyecek şekilde de ayarlayabilirsiniz. 

Bir kez ayarladıktan sonra, bir ekran görüntüsü veya ekran görüntüsü yakalamaktan barındırılan dosyanızın URL’sini paylaşmaya geçmek birkaç saniye alır. Jing’in temel ek açıklama araçları vardır, ancak gerçek çizim hızlı paylaşımdır. Jing Pro’ya yılda 15 $ ‘a yükseltmek, Jing markasını fotoğraflarınızdan ve videolarınızdan kaldırır ve ekran görüntülerinizi Flash’a ek olarak MPEG’e kaydetme yeteneği gibi birkaç özellik ekler.

Skitch (Mac, Ücretsiz)

Skitch, Jing ile aynı damarda bir ekran yakalama aracıdır. Skitch uygulaması Skitch.com, ekran yakalama barındırma sitesi ile yakından ilişkilidir. Skitch ekranınızı yakalar, ek açıklama ekler, gösterişli grafiklerle çizer ve hazır olduğunuzda çevrimiçi paylaşmak masaüstünüze kaydetmek kadar kolaydır. Ekran görüntülerinizi paylaşmak için Skitch.com’u kullanmak istemiyorsanız, kendi FTP, Flickr veya .Mac hesabınızı da kolayca kullanabilirsiniz. Skitch’in arayüzü özellikle kullanıcı dostudur; neredeyse tüm düzenleme işlevleri, ekran görüntünüzün etrafında bir halka içine yerleştirilir, böylece aradığınız aracı kolayca bulabilirsiniz.

Snagit (Windows, 50 $)

Snagit mümkün olduğunca klasik Print Screen ekran yakalama okulundan kaldırıldı. Snagit, hem fotoğraf çekmenize hem de videodan kareler yakalamanıza yardımcı olur. Ekranınızın tamamını veya bölgelerini yakalayabilirsiniz ve sağlam bir profil sistemi sayesinde her türlü yakalama tekniği için profiller oluşturabilirsiniz. 

İster bir menü etkinleştirildikten sonra bir ekran görüntüsü oluşturmak isteyin, ister her ekran görüntüsünün otomatik olarak bir sunucuya yüklenmesini isteyin, amacınıza uygun bir Snagit profili oluşturabilirsiniz. Son derece özelleştirilebilir özellik setinin yanı sıra Snagit, ekran görüntülerinize açıklama eklemek ve temel efektler eklemek için yerleşik bir düzenleyici sunar. Son olarak, uygulamanın ekran görüntüsü düzenleyicisi tarih, ad ve etiket tabanlı arama özelliklerine göre düzeninizi korur.