Ana sayfa SAĞLIK Diş Ağrısını Ne Geçirir ? 9 Tedavi Yöntemi

Diş Ağrısını Ne Geçirir ? 9 Tedavi Yöntemi

dis-agrisini-ne-gecirir-ne-iyi-gelir-1

Diş ağrısı, özellikle geceleri ağrılı bir sıkıntıdır. Geceleri diş ağrısı çekmek uykuya dalmayı veya uykuda kalmayı çok zorlaştırabilir. Diş ağrısını ne geçirir ve ne iyi gelir diye sizler için 9 yöntem derledik.

Bununla birlikte, ağrı kesici almak veya dişe soğuk kompres veya hatta karanfil uygulamak da dahil olmak üzere insanların rahatlama ve uykuya dalmalarına yardımcı olabilecek bir dizi ilaç vardır.

Geceleri diş ağrısını tedavi etmenin 9 yolu

Geceleri bir diş ağrısını tedavi etmek daha zor olabilir, çünkü bir kişiyi acıdan rahatsız edecek çok şey yoktur.

Bununla birlikte, diş ağrısını ne geçirir diye merak eden insanlar ağrıyı hafifletmek için aşağıdaki yöntemleri deneyebilir:

diş ağrısını ne geçirir = ilaç

1. Diş ağrısı için ilaç

Asetaminofen (Tylenol) gibi reçetesiz (OTC) ağrı kesici ilaçların alınması veya ibuprofen (Advil), birçok insanın hafif ila orta dereceli diş ağrılarını etkili bir şekilde azaltmanın hızlı ve basit bir yoludur.

Daima ambalaj üzerinde tavsiye edilen dozun içinde kalınız.

Diş ağrısı şiddetli ise, bir diş hekimi görmek ve onlarla daha güçlü ağrı kesiciler hakkında konuşmak en iyisidir.

2. Soğuk kompres

Soğuk bir kompres kullanmak diş ağrısının ağrısını hafifletebilir.

Bir havluya sarılmış bir buz torbasının yüzün veya çenenin etkilenen tarafına uygulanması, bölgedeki kan damarlarının daralmasına yardımcı olur, bu da bir kişinin uykuya dalmasını sağlamak için ağrıyı azaltabilir.

Bölgeye akşamları birkaç saatte bir 15-20 dakika soğuk bir kompres uygulamak da yatağa giderken ağrıyı önlemeye yardımcı olabilir.

3. Yükseklik

Başta kan birikmesi ek ağrıya neden olabilir ve iltihap. Bazı insanlar için, kafayı fazladan bir yastıkla kaldırmak, uykuya dalmaları için yeterince ağrıyı hafifletebilir.

4. İlaçlı merhemler

Bazı ilaçlı merhemler diş ağrısı ağrısını azaltmaya yardımcı olabilir. Benzokain gibi bileşenler içeren OTC uyuşturucu jeller ve merhemler alanı uyuşturabilir.

Bununla birlikte, benzokain küçük çocukların kullanımı için uygun değildir.

5. Tuzlu su ile durulama

Basit bir tuzlu su durulaması diş ağrısını ne geçirir diyenler var, bir diş ağrısı için en yaygın evde yapılacak bir ilaçtır.

Tuzlu su doğaldır antibakteriyel ajan, bu nedenle iltihabı azaltabilir. Bu da hasarlı dişleri enfeksiyondan korumaya yardımcı olur.

Tuzlu suyla durulama, dişlere veya diş etlerine yapışmış yiyecek parçacıklarının veya döküntülerinin de giderilmesine yardımcı olabilir.

6. Hidrojen peroksit ( ağız yıkama suyu) durulaması

Periodontitis genellikle ağız hijyeninin zayıf olmasından kaynaklanan ciddi bir diş eti enfeksiyonudur. Acı, kanama diş etleri ve yuvalarında gevşeyen dişler gibi sorunlara neden olabilir.

Bir yazarı 2016 çalışması hidrojen peroksit gargara ile durulamanın plak ve periodontitis semptomlarını azaltmaya yardımcı olduğunu bulmuşlardır.

İnsanlar her zaman gıda sınıfı hidrojen peroksidi eşit miktarda suyla seyreltmelidir. Çözeltiyi ağızda çalkalayın, ancak yutmayın.

Bu ilaç çocuklar için uygun değildir, çünkü karışımı yanlışlıkla yutmaları riski vardır.

7. Nane çayı

hışırtı Nane çayı veya nane çayı poşetlerini emmek, ağrıyı diş ağrısından geçici olarak hafifletmeye yardımcı olabilir.

Araştırmacılar nane antibakteriyel ve antioksidan Bileşikler. Nane içinde aktif bir bileşen olan mentol, hassas bölgeler üzerinde hafif bir uyuşma etkisine de sahip olabilir.

8. Karanfil

İçindeki ana bileşiklerden biri olan Eugenol karanfiller, diş ağrısını azaltabilir. A sonuçları 2015 klinik çalışması diş çekildikten sonra diş etlerine ve soketlerine öjenol uygulayan kişilerin iyileşme sırasında daha az ağrı ve iltihaplanma olduğunu belirtmiştir.

Eugenol bir analjezik görevi görür, yani bölgeyi uyuşturur. Diş ağrısı için karanfil kullanmak için, diş macunu yapmak için öğütülmüş karanfilleri suya batırın. Daha sonra macunu dişe uygulayın veya boş bir çay poşetine koyun ve ağzına yerleştirin.

Alternatif olarak, tek bir karanfil üzerinde hafifçe çiğnemek veya emmek ve daha sonra ağrılı dişin yakınında oturmasına izin vermek ağrıyı hafifletmeye yardımcı olabilir.

Çok fazla karanfil yutabileceğinden, bu çocuklar için uygun bir ilaç değildir. Tek karanfil, bir kişi onları yutarsa ​​dikenli ve ağrılı olabilir.

9. Sarımsak

Sarımsak bazı insanların diş ağrısı ağrısını hafifletmek için kullandığı yaygın bir ev bileşenidir.

Sarımsaktaki ana bileşik olan alisin, güçlü antibakteriyel etki ağızdaki boşluklara ve diş ağrısına yol açan bakterileri öldürmeye yardımcı olabilir.

Sadece bir diş sarımsak çiğnemek ve dişin yakınında oturmasına izin vermek ağrıyı hafifletmeye yardımcı olabilir. Bununla birlikte, çiğ sarımsak tadı bazı insanlar için çok güçlü olabilir, bu yüzden bu herkes için doğru çözüm olmayabilir.Pinterest’te paylaşAğız içinde herhangi bir enfeksiyon belirtisi varsa bir diş hekimi antibiyotik önerebilir.

diş ağrısı için sarımsak

Geceleri diş ağrısı olan insanlar mümkün olan en kısa sürede bir diş hekimine başvurmalıdır. Herhangi bir ev ilacı sadece geçici rahatlama içindir.

Diş ağrısı da başka enfeksiyon belirtileri ile birlikte gelirse, bir kişinin ihtiyacı olabilir antibiyotikler enfeksiyonu temizlemek için.

Çatlamış veya çürüyen bir diş ağrıya neden olduğunda, bir kişi diş hekimini görmelidir. Kalıcı bir çözüm bulabileceklerdir.

Ağrılı bir diş gibi diş çürümesi belirtilerini görmezden gelmek, apse, diş eti hastalığı ve diş kaybı gibi daha ciddi sorunlara yol açabilir.