Ana sayfa TEKNOLOJİ 2021 Yılının En İyi Ücretsiz Antivirüs Programları

2021 Yılının En İyi Ücretsiz Antivirüs Programları

dd

Bu yazıda daha önceden çıkmış ve 2021 yılında güncellenecek olan en iyi ücretsiz antivirüs programları hangileridir onları paylaşacağız.

Fidye yazılımı ve zararlı yazılım saldırıları, veri ihlalleri ve diğer siber güvenlik tehditlerindeki inanılmaz artış ile İnternet Güvenliği ve antivirüs programı hiç olmadığı kadar büyük önem kazanmıştır, ancak ihtiyaçlarınıza uygun ideal çözümü bulmak kafa karıştırıcı ve zaman alıcı olabilmektedir.

Gerekli araştırmayı sizin için yaptık. Sitemizde göreceğiniz tüm antivirüs programı şirketleri, kendi editörlerimizin yanı sıra önde gelen üçüncü taraf antivirüs laboratuvarları tarafından test edilmiştir. İhtiyaçlarınıza uygun doğru yazılımı kolaylıkla bulmanız ve seçebilmeniz amacıyla bu bilgileri yukarıda gördüğünüz en iyi 12 adet ücretsiz antivirüs programını sizin için bir araya getirdik, özetledik ve sunduk.

Genel puanlama sistemimiz şu ana unsurlardaki performansa dayanmaktadır: Güvenlik ve koruma, sistem kaynakları üzerindeki etki, kullanım kolaylığı, paranın en iyi karşılığı, ek özellikler ve cihaz uyumlulukları.

Avast Ücretsiz Antivirüs Programı

avast antivirüs programı

Avast programı en iyi ücretsiz antivirüs programları listesinde olmayı hak ediyor. Avast Free Antivirus, mükemmel bir malware engelleme işlevi sağlar. CyberCapture özelliği yeni dosyaların başlatılmasını önler. Avast ayrıca kimlik avı e-postalarından ve kimlik avı saldırılarından iyi bir koruma sağlar. Antivirüs programının etkileyici bir bileşeni, Wi-Fi ağlarını güvenlik sorunları için kontrol eden Wi-Fi Müfettişi’dir. Basit bir parola yöneticisine sahip olması, Avast Free Antivirus’ün ek bir avantajıdır. 

Avast ayrıca, bir bilgisayarı tarayan ve bulduğu güncel olmayan yazılımları rapor eden Yazılım Güncelleyici, tarayıcılara yükleyen ve arama sonuçlarında güvenli ve güvenli olmayan web sitelerini işaretleyen Çevrimiçi Güvenlik, yazım hatası yapan SiteCorrect özelliği gibi işlevlere de sahiptir. ve kullanıcıların ulaşmak istedikleri web sitelerine ulaşmalarına yardımcı olur.

Artıları: Bağımsız test laboratuarlarından ve uygulamalı testlerimizden çok iyi puanlar aldı. Ağ güvenliği müfettişi. Şifre yöneticisi Tehlikeli URL’lere karşı tarayıcıdan bağımsız koruma içerir. Pek çok kullanışlı, güvenlikle ilgili bonus özelliği. Ücretsiz.

Eksileri: Yalnızca Chrome ve Firefox’ta tehlikeli URL’lere karşı tam koruma. Parola yöneticisi sınırlı özelliklere sahiptir ve ana parola gerektirmez. Bazı bonus özellikler ayrı satın alma gerektirir.

Kaspersky Ücretsiz Avtivirüs Programı

en-iyi-ucretsiz-antivirus-programlari-kaspersky

Kaspersky Free, ticari olmayan kullanımlar için en iyisidir ve kötü amaçlı yazılımları engellemede iyidir. Gerçek zamanlı dosya taraması sağlar ve tespit edildiklerinde otomatik olarak kötü amaçlı yazılımlarla uğraşır. Kimlik avından korunma koruması etkileyicidir ve Kaspersky Free ayrıca, şifreleri yazmak için bir ekran klavyesi (şifrelerin keylogger tarafından yakalanmasını önlemek için), Kaspersky Secure Connection VPN’in ücretsiz, bant genişliği sınırlı bir baskısı gibi özelliklere sahiptir.

Artıları: Dört bağımsız test laboratuvarından mükemmel ya da mükemmele yakın puanlar. Kimlik avı koruma testimizde mükemmel puan. Kötü amaçlı yazılım engelleme ve kötü amaçlı URL engelleme testlerimizde iyi puanlar. Android ve iOS için destek. Ücretsiz.

Eksileri: Doğrudan teknik destek yok.

AVG Ücretsiz Avtivirüs Programı

avg antivirüs programı

Avast tarafından edinildikten sonra bile bağımsız bir varlık olarak bulunan AVG Antivirus Free, yeni ve mükemmel bir kullanıcı arayüzüne sahip. Ayrıca, bir kullanıcının sahip olduğu tüm cihazlarda AVG güvenliğine genel bir bakış sağlayan AVG Zen adlı bir yönetim ve başlatma hizmetine sahiptir. AVG çok iyi bir malware koruması sağlar ve AVG Web TuneUp eklentisi (tarayıcılara yüklenir ve güvenlik avantajları sunar), AVG kullanarak Shred (bir dosyayı silmeden önce bir dosyanın verilerinin üzerine yazılmasına yardımcı olur ve böylece silinen dosyayı kurtarmayı dener) veri) vb. AVG, phishing saldırılarını engelleme konusunda tatmin edici bir performans sunmaz.

Artıları: Bağımsız laboratuar testlerinde ve kendi uygulamalı testlerimizde çok iyi puanlar.

Eksileri: İlk tarama ortalamasından daha yavaş. Artık web koruması tarayıcı uzantısı sunmuyor.

Sonuç: AVG AntiVirus Free, tam olarak Avast Free Antivirus ile aynı antivirüs koruma motorunu sunuyor, ancak Avast’ta edindiğiniz etkileyici bonus özellikleri koleksiyonundan yoksun.

Bitdefender Ücretsiz Sürüm Avtivirüs Programı

bitdefender antivirüs programı

Bitdefender Antivirus Free Edition, hızlı ve kolay kurulumundan dolayı popülerdir ve aynı zamanda iyi bir zararlı yazılım engelleme özelliği sunar. Bitdefender ayrıca kimlik avı saldırılarını tespit etme ve engelleme konusunda harika bir performans sunar. Kullanıcıları kötü niyetli ve sahte web sitelerine karşı korur. Bitdefender Antivirus Free Edition’ın ücretli sürümün yanında olmadığı, çünkü ücretli sürümü mükemmel yapan harika özelliklere sahip olmadığı belirtilmelidir.

Artıları: Ücretli Bitdefender ile aynı çekirdek antivirüs koruması. Bağımsız test laboratuarlarından mükemmel puanlar. Kimlik avı ve kötü amaçlı URL engelleme testlerinde iyi puanlar. Ücretsiz.

Eksileri: Ticari antivirüs bulunan bazı gelişmiş malware koruma katmanları yoksundur.

Alt Çizgi: Bitdefender Antivirus Free Edition, ticari Bitdefender Antivirus’de bulunan çekirdek antivirüs teknolojisini içerir ve asgari antivirüs korumasının temel görevi üzerine odaklanır.

Check Point ZoneAlarm Ücretsiz Antivirüs Programı

Pek çok yerli kullanıcının bilmediği fakat yurt dışında oldukça değerli olan bu yazılım en iyi ücretsiz antivirüs programları

Artıları: Antivirüs koruması Kaspersky’den lisanslanmıştır. Sert, etkili iki yönlü güvenlik duvarı. Ücretsiz. Bonus özellikler.

Eksileri: Virüsten koruma laboratuarı sınama sonuçları yok. Bazı virüsten koruma özellikleri yoksundur. Kötü amaçlı veya sahte web siteleri için koruma yoktur. Davranışsal tespit, testte iyi ve kötü programları tartar. Kişisel veri koruması testlerde başarısız olur.

Alt Çizgi: Check Point ZoneAlarm Free Antivirus +, Kaspersky destekli antivirüs ile etkili bir güvenlik duvarını birleştirir, ancak kötü niyetli ve sahte web sitelerine karşı koruma sağlar ve bazı bonus özellikleri çalışmaz.

Malwarebytes Free Ücretsiz Antivirüs Programı

Malwarebytes Free Anti-Ransomware programı, fidye yazılımını kesinlikle davranışa dayalı olarak algılar ve karantinaya alır. Program, hafif ve kurulumu ve kullanımı kolay olduğu için popülerdir. Ancak sakınca, Malwarebytes bir fidye yazılımı tespit etmeden önce bile, birkaç dosyayı şifrelemeyi başarabilmesidir.

Avira Ücretsiz Avtivirüs Programı

en-iyi-antivirus-programı-avira

Avira Antivirus, kötü amaçlı yazılım engelleme özelliği geliştirir ve kimlik avı saldırılarına karşı iyi koruma sağlar. Tarayıcı Güvenliği uzantısı, kötü amaçlı web sitelerinden uzak durmanıza yardımcı olur. Avira antivirüs ayrıca Avira Connect (çevrimiçi olarak bir Avira hesabıyla ilişkilendirilen tüm cihazları gözden geçiren), Phantom VPN (20 ülkede sunucuları bulunan tam özellikli bir sanal özel ağ), Avira gibi birçok yardımcı araçla birlikte geliyor İzci (Chrome tabanlı güvenli tarayıcı), Avira Software Updater (sistemleri tarar ve eksik yamaları olan yazılımı arar) vb.

Artıları: Bağımsız test laboratuarlarından mükemmel puanlar. Kötü amaçlı yazılım engelleme testimizde iyi bir puan. Ücretsiz. İlgili birçok Avira ürününü yükleme seçeneği.

Eksileri: Yavaş istek üzerine tarama. Tarayıcı koruması yalnızca Chrome ve Firefox için. Yani çok antiphishing puanı. Gerçek zamanlı koruma bazı kötü amaçlı yazılım EXE’lerini kaçırdı, bazı geçerli programları kötü amaçlı yazılım olarak tanımladı.

Bottom Line: Ücretsiz Avira Antivirus, bağımsız laboratuarlardan mükemmel puanlar alıyor, ancak antiphishing testimizde de başarılı değil ve tarayıcı koruması yalnızca Chrome ve Firefox ile çalışıyor

Adaware Ücretsiz Antivirus Programı

Artıları: Tam tarama, sonraki programları hızlandırarak güvenli programları işaretler. Ücretsiz.

Eksileri: Bağımsız laboratuvar testlerinde karışık puanlar. Uygulamalı testlerimizde düşük puanlar. Kötü amaçlı veya sahte URL’lere karşı koruma yok. Rakip ücretsiz ürün ürünlerinde ve önceki baskısında bulunan özelliklerden yoksundur.

Alt Çizgi: Tam bir makyajda, adaware antivirus free 12’nin yeni bir adı ve yeni bir görünümü var. Kaputun altında olsa da, test sonuçları en iyi sonuç değil ve rakipsiz ürünlerin sunabileceği çok daha fazla şey var.

Comodo Award, Windows 10 İçin Ücretsiz Antivirüs Programı

Comodo antivirus , 2019 için en iyi antivirüs programları arasında en üst sıradadır. Özellikleri arasında en önemlisi Otomatik Kumlama Teknolojisi, Varsayılan Reddetme Koruması, Bulut Tabanlı Davranış Analizi, Bulut Tabanlı Beyaz Liste, Tek Tıklamayla Virüs Taraması vs.’dir .

Bu bulut tabanlı virüsten koruma programı, şüpheli dosyaları tanımlar, kötü amaçlı yazılımların derhal kaldırılmasını sağlar , hızlı ve anında Bulut taraması yapar, yeni ve güncel virüs tanımlarını anında günceller, kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir ve dosyaların otomatik olarak taranmasını sağlar. ve internetten indirildiklerinde.

Panda Ücretsiz Avtivirüs Programı

panda antivirüs programı

Panda Free Antivirus, kimlik avı korumasıyla ilgili çok gelişmiş bir koruma işlevine sahiptir, ancak kötü amaçlı yazılımları taramak ve engellemek söz konusu olduğunda, yalnızca ortalama bir performans sunar. Diğer önemli özellikler USB Koruması, İşlem İzleyicisi ve Kurtarma Kiti’dir.

Microsoft Windows Defender Antivirüs Programı

defender-windows-antivirüs programı

Artıları: Windows 10’da yerleşiktir. İyi laboratuvar puanları. Mükemmel uygulamalı kötü amaçlı yazılımlara karşı koruma puanı. Basit ransomware koruması. Başka bir virüsten koruma yazılımı yoksa, her zaman açık.

Eksileri: Kötü phishing koruması testinde sonuçlanır. Garip tarama zamanlaması. SmartScreen Filtresi yalnızca Microsoft tarayıcılarında çalışır.

Alt Çizgi: Microsoft Windows Defender Güvenlik Merkezi, başka bir virüsten koruma korumasına sahip olmayan Windows 10 PC’leri korur ve laboratuvar test sonuçlarında ve kendi uygulamalı testlerimizde önemli ölçüde iyileşmiştir

Sophos Home Ücretsiz Avtivirüs Programı

Artıları: Bağımsız laboratuvarlardan ve uygulamalı sınavlarımızdan mükemmel puanlar. Uygulamalı testlerimizde çok iyi puanlar. İyi antiphishing puanı. Uzaktan Yönetim. Ücretsiz.

Eksileri: Ebeveyn içeriği filtresi etkin değil. Üç cihazla sınırlıdır.

Bottom Line: Sophos Home Free, tüketicilere uzaktan yönetim de dahil olmak üzere işletmeler için oluşturulmuş antivirüs koruması sağlıyor ve laboratuar testlerinde ve kendi testlerimizde harika sonuçlar alıyor.